Reklama

Reklama

Kontrole sanepidu w powiecie kutnowskim: znamy szczegóły, jedna siłownia była otwarta

Opublikowano: 15 kwietnia 2021 14:35
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Kontrole sanepidu w powiecie kutnowskim: znamy szczegóły, jedna siłownia była otwarta - Zdjęcie główne

Sanepid najwięcej kontroli w powiecie kutnowskim przeprowadził w siłowniach | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pod koniec marca gabinet Mateusza Morawieckiego zamknął część branż lub ograniczył ich działalność wprowadzając w kraju częściowy lockdown. Właściciele np. salonów fryzjerskich czy salonów urody musieli zamknąć swoje zakłady. Zapytaliśmy Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną o to, czy w powiecie kutnowskim prowadzone są kontrole w firmach, które powinny być zamknięte.

Reklama

Przypomnijmy – obostrzenia zostały wprowadzone przed świętami wielkanocnymi, konkretnie 27 marca. Od tamtego czasu część zakładów została całkowicie zamknięta, w innych wprowadzono ograniczenia, jeszcze innym po prostu przedłużono ograniczenia wprowadzone już wcześniej.

Co wykazały kontrole sanepidu w powiecie kutnowskim?

Szczegółowo o wprowadzonych wówczas obostrzeniach pisaliśmy W TYM MIEJSCU. Niedawno zapytaliśmy Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną o to, czy w związku z wprowadzonymi wówczas ograniczeniami sanitarnymi przeprowadzane są kontrole siłowni, lokali gastronomicznych, salonów urody, bądź salonów fryzjerskich zlokalizowanych na terenie powiatu kutnowskiego.

Poprosiliśmy o szczegółowe dane, takie jak ilość takich kontroli, czy o ilość ewentualnych nieprawidłowości ujawnionych w ich trakcie.

W odpowiedzi poinformowano nas, że w okresie od 27.03 do 13.03. 2021 w związku z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami przeciwepidemicznymi przeprowadzono: 10 kontroli w sklepach, 7 kontroli w lokalach gastronomicznych, 28 w siłowniach, 1 kontrolę w zakładzie fryzjerskim, zaś w innych zakładach produkcyjnych 4 kontrole.

- 2 obiekty (tj. siłownia i zakład fryzjerski) były w tym okresie otwarte, w obu przypadkach postępowanie administracyjne i wyjaśniające jest w toku – informuje nas Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kutnie, mgr inż. Maciej Walczak.

Najnowsze decyzje rządu, czyli Majówka raczej w domu

Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zniesieniu części obostrzeń. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Chodzi m.in. o powrót dzieci do żłobków i przedszkoli.

Przedłużono natomiast ograniczenia dotyczące hoteli i miejsc noclegowych. Te obejmą jeszcze długi weekend majowy. Chodzi o to, by w tym okresie ograniczyć podróże i wycieczki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -1

    Monia

    Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu.. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na : panieonline.pl/monika29

  • 3 miesiące temu | ocena +9 / -3

    Ja

    Cała strefa ekonomiczna pracuje i w żadnym zakładzie nie są przestrzegane żadne obostrzenia. Czemu tych zakładów nie zamknięcie przecież tam pół Kutna pracuje... A bo to może kapitał zagraniczny a my jak murzyni Europy pracujemy na pół Unii. Oni towaru sprzedają za Euro a my zapie...my za zlotowki