Reklama

Koronawirus paraliżuje kutnowskie firmy! Prezydent obiecuje pomoc

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus paraliżuje kutnowskie firmy! Prezydent obiecuje pomoc - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zbigniew Burzyński zapowiedział pomoc dla przedsiębiorców działających na terenie miasta. Na co liczyć mogą ci, których dotknęła pandemia koronawirusa?

- W obliczu zagrożenia, jakie niesie ze sobą koronawirus, wielu z Was w sposób znaczący musiało ograniczyć prowadzoną działalność gospodarczą bądź ją nawet zawiesić. Sytuacja ekonomiczna wielu firm drastycznie pogorszyła się. Mając na uwadze ochronę istniejących miejsc pracy oraz wsparcie prowadzonej przez Państwa działalności pragnę poinformować, że podjęliśmy działania, które mogą zmniejszyć w tym trudnym okresie obciążenia podatkowe wpłacane do budżetu miasta - podaje Zbigniew Burzyński.

Na co liczyć mogą przedsiębiorcy? W zakresie lokalnych podatków i opłat, w tym m.in. podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych, raty podatków mogą zostać odroczone lub rozłożone na raty. Dodatkowo, jak podkreśla prezydent, w uzasadnionych przypadkach można wnioskować o całkowite umorzenie.

- W szczególności dotyczy to przypadków, kiedy prowadzona działalność zostanie zawieszona, ale również innych sytuacji, których skutkiem jest znaczący spadek dochodów - podkreśla Burzyński.

Również w zakresie opłat czynszowych za miejskie lokale użytkowe, w przypadku zawieszenia działalności, będzie istniała możliwość przesunięcia płatności lub zastosowania innej ulgi.

- Mam nadzieję, że oferowane ze strony samorządu miejskiego wsparcie choć w części złagodzi negatywne skutki ekonomiczne epidemii koronawirusa w Państwa firmach - kończy prezydent.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE