Reklama

Reklama

Koronawirus to tylko gwóźdź do trumny? GIS: ''Nie możemy się dać zwariować''

Opublikowano: pon, 30 mar 2020 12:18
Autor:

Koronawirus to tylko gwóźdź do trumny? GIS: ''Nie możemy się dać zwariować'' - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Blisko dwa tysiące osób zakażonych, 26 zgonów - tak prezentują się aktualne statystyki pandemii koronawirusa w Polsce. Wszystkie dotychczasowe przypadki śmiertelne dotyczą seniorów, osób w podeszłym wieku oraz obciążonych chorobami współistniejącymi. Najmłodsza z nich - 32-letnia kobieta cierpiała na otyłość olbrzymią, nadciśnienie i cukrzycę. Do sprawy śmiertelności COVID-19 odniósł się dzisiaj Główny Inspektor Sanitarny w MSWiA, dr Marek Posobkiewicz.

Reklama

W wywiadzie dla tvn24 Posobkiewicz zaznaczył, że nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak długo będziemy musieli stawiać czoło epidemii. Jedno jest pewne - zachorowań będzie przybywać, nie obejdzie się również bez kolejnych zgonów, ale...

- Musimy zdawać sobie sprawę z tego, ile osób umiera w Polsce rocznie. W 2018 r. 414 tys., w 2019 r. 409,9 tys. To daje dziennie średnio ponad tysiąc zgonów. Część osób, jeżeli dotrze do nich koronawirus, umrze kilka godzin wcześniej, inne kilka dni wcześniej. Może to być czasami ten przysłowiowy gwóźdź do trumny. Nie możemy się dać zwariować, to jeden z wirusów, które powoduje zgony. Gdyby te osoby złapały wirusa grypy, to też mogłoby się skończyć tragicznie - stwierdził Główny Inspektor Sanitarny.

Według danych GIS, od początku sezonu, tj.od 1 września 2019 r. do 22 marca 2020 r, odnotowano łącznie ponad 3,5 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. W wyniku powikłań zmarło 50 osób, z czego aż 40 w lutym i marcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (14)
 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  WiN

  Oho... komunawirus niestety ma się dobrze... że też ta zaraza nigdy nie zniknie z naszego pięknego kraju!

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  toni

  Jeżeli Konus z Nowogrodzkiej koniecznie chce trafić za kraty , to jego decyzja o majowych wyborach prezydenckich, jak najbardziej mu to umożliwia. Kodeks Karny wszak jednoznacznie odnosi się do obecnej sytuacji w Polsce a mianowicie w Art. 165 kk stoi jak byk: 1) Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie choroby zakaźnej podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. 2) Jeżeli następstwem czynu jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   pet

   Człowieku daj spokój wyborów nie będzie.......... czy ktoś powiedział że będą???????????? po co się nakręcacie, siejecie w ludziach niepokój.................. ludzie opanujcie się

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  tłumacz

  Tłumacz tekstu poniżej : Polska jest dupkiem. Jedzenie jest okropne. Poważnie, Polska ma najgorsze jedzenie na świecie. Co więcej, w okolicy nieustannie atakują cię dzików. Przez większość czasu po prostu pasą się, ale są chwile, kiedy przyjdą do ciebie w paczkach. Niebo jest ponure, deszcz jest wściekły, a pies o smutnym wyrazie twarzy, który żałuje twojej śmierci, jest ciągle prowadzony po wsi przez sadystycznych polskich chłopów. Najprawdopodobniej znajdziesz zły nastrój, zbliżając się do zachodniej granicy hrabstwa.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Kelloggs staff management

  Poland is a shithole. The food is terrible. Seriously, Poland has the worst food in the world. On top of that, they have a bunch of wild boars roaming around the area that are constantly attacking you. Most of the time they are simply grazing but there are times when they will come at you in packs. The skies are bleak, the rain is furious, and a dog with a sad look on its face that is actively grieving for your death is constantly being led around the countryside by sadistic Polish peasants. You will most likely find a bad mood as you approach the western border of the county.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  szczepienie

  W jakich terminach i jakimi szczepionkami powinni być zaszczepieni dorośli w 2020r. aby wzmocnić odporność. Mam na myśli szczepionkę przeciwwirusową przeciw 4 typo wirusów i szczepionkę przeciw pneumokokom.

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  Polak nieprawdziwy

  Niestety doczekaliśmy czasów, w których część słabo wykształconego społeczeństwa zrozumiała ze może mieć pośredni wpływ na władze. Tak dzieje się nie tylko w Polsce ale i na Węgrzech, Włoszech czy USA. Kiedyś gdy w podobny sposób Europa pogrążona była w mroku średniowiecznej ciemnoty w krajach arabskich powstawały chociażby tak słynne dzieła jak traktat o optyce. Kiedy tam stawiano na rozwój matematyki i fizyki tu ścigano ,,czarownice". Czy tego naprawdę chcemy? Czy przez głupotę niektórych ludzi ma nas spotkać to co wyludniło Europe w XV w...? Rezultat może być opłakany i wierzcie lub nie ale ci którzy dziś bagatelizują zagrożenie i chcą byście poszli na wybory narażając własne życie i bliskich bez problemu sobie poradzą. Mają władze wpływy i stać ich na najlepszych lekarzy. A Wy? Zostaniecie sami... Zawsze tak było! Nie ginęli ci, którzy wywoływali wojny. Oni w zaciszu gabinetów dobrze się bawili popijając szampana.

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Cyklista

  Zacznij człowieku robić to na czym mam nadzieję się znasz czyli lecz ludzi a nie rób prymitywnej propagandy - jeżeli nie rozumiesz tego co się dzieje to lepiej porzuć swą działalność i nie wychodź z domu

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  benito

  GWÓŹDŹ DO TRUMNY – tak, ale do Polskiej Wersji Państwa Dobrobytu urojonej w łepetynie Mateusza Morawieckiego - Delfina tego Konusa z Nowogrodzkiej. Chwalił ci tenże Delfin w jedynie słusznej TVp , że zakupił u Niemców wakacyjną lotniczą CONDOR AIR za ok. 700 mln. euro, co podobno miało być dowodem siły naszej gospodarki (oczywiście pod rządami PiS). Co ciekawe, ten kolekcjoner gruntów pokościelnych, zakupionych po promocyjnej cenie, dokonał zakupu tegoż „Condora” u Niemców w czasie, gdy już w chińskim Wuhan zaczynała się epidemia. Najprawdopodobniej Niemcy, przewidując spustoszenie jakie w branży lotniczej spowoduje ta zaraza, sprzedali tę nierentowna linię lotniczą Morawieckiemu i zamiast dumy – mamy jak zwykle u nas – RĘKĘ W NOCNIKU. A tak nawiasem – to Luftahansa zawiesiła prawie wszystkie swoje połączenia lotnicze (osobowe) - do września b.r. Ale sukcesy gospodarcze Morawieckiego nie kończą się na tym spektakularnym zakupie „Condora”. Już wkrótce ogłosi on kolejne swoje sukcesy gospodarcze – przekop Mierzei Wiślanej, Mega Lotnisko pod Sochaczewem o „13” i „14” nie wspominając. OJ BĘDZIE - będzie się działo OBY NIE NA ULICACH!

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Polak

  To w takim razie po co PiS odwala te szopki z zamykaniem sklepów, zakazem zgromadzeń, blokowaniem przejść granicznych i inne tego typu? Przecież to tylko jeden z wirusów... PiS to klasyczny przykład schizofrenii, czyli jakby nie patrzeć choroby umysłowej.

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  ja

  ta,tylko na grype mamy szczepionke.ogolnie to gosciu troche pierd... bez sensu. ciekawe jak jego dziecko byloby chore i zarazilo sie koronowirusem....coz zmarlo pare dni,miesiecy wczesniej...tragedia

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   Aga

   Tak, mamy szczepionkę. Tylko kto się szczepi? Po prostu grypę traktujemy, jako coś co znamy od lat i już się tego nie boimy. Wiemy też jak grypę leczyć.

   • 2 lata temu | ocena +4 / -4

    Lol

    A jak grypę leczyć???? Ja nie wiem dlatego się szczepię i już nie choruję. Samym leżeniem 2 tygodnie plackiem i piciem herbaty z miodem albo syropu z czosnku i cebuli nie wyleczysz grypy...