reklama
reklama

Król przyjechał do Pałacu. W Kutnie ruszył Festiwal Saski! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Król przyjechał do Pałacu. W Kutnie ruszył Festiwal Saski! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
48
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaPrzyjazdem króla Augusta III do Pałacu Saskiego rozpoczął się Festiwal Saski. Impreza została zorganizowana z okazji otwarcia nowej perełki Kutna i potrwa cały weekend.
reklama

Festiwal Saski w Kutnie

Krótko po godzinie 18:00 odbyła się inscenizacja przyjazdu króla Augusta III do Pałacu Saskiego w Kutnie. Władca był witany przez licznie zgromadzonych mieszkańców Kutna, którzy na jego widok wiwatowali, klaskali i okazywali mu szacunek.

Było to oficjalne otwarcia Festiwalu Saskiego „Król i Jego Pałac”. Od jutra kompleks będzie otwarty dla zwiedzających. Muzeum Pałac Saski poinformował o szczegółach:

  • zwiedzanie kompleksu muzealnego będzie odbywać się w godzinach 10:00-18:00 w sobotę oraz w niedzielę (09-10.09.);
  • na terenie kompleksu muzealnego może znajdować się jednocześnie maksymalnie 150 osób – w związku z tym, organizator zastrzega sobie prawo do określania na podstawie tej liczby, ilu osobowe grupy i z jaką częstotliwością wpuszczane będą na teren kompleksu;
  • w w.w. dni zwiedzanie kompleksu muzealnego Muzeum Pałac Saski będzie darmowe, nie obowiązują wejściówki ani zapisy na konkretne godziny – obowiązuje kolejka.

czytaj także: Lata starań i trudu, teraz można odetchnąć z ulgą! Podniosła uroczystość w Pałacu Saskim [ZDJĘCIA]

reklama

Również jutro czekają nas koncerty muzyki barokowej, pokazy tańców, pokazy szermierki na szable i palcaty. Odbędą się warsztaty kaligrafii, XVIII-wiecznych gier planszowych, układania i czesania fryzur, wiedzy geograficznej, kulinarne, a także spektakle kukiełkowe dla dzieci, comedii dell’arte i plenerowy „Saskie szachy”

Z kolei na placu Piłsudskiego Muzeum Pałac Saski organizuje warsztaty dawnych rzemiosł, warsztaty tańców dawnych, uroczystą paradę oddziałów wojskowych i salwę honorową na cześć króla Augusta III.

reklama

Zdecydowanie jednym z najbardziej widowiskowych elementów Festiwalu będzie rekonstrukcja bitwy pod Kotliskami z 1745 roku. Bedziemy mogli ją obejrzeć na terenach zielonych nad rzeką Ochnia przy ul. Bł. Ks. M. Oziębłowskiego.

W tym samym miejscu rozbity zostanie obóz wojskowy. Szczegółowy program TUTAJ.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama