Reklama

"Kruk krukowi oka nie wykole". Ziółkowski krytykuje Platformę

Opublikowano:
Autor:

"Kruk krukowi oka nie wykole". Ziółkowski krytykuje Platformę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na dzisiejszej konferencji prasowej radny Wojciech Ziółkowski stanowczo wypowiedział się w sprawie wygaszenia mandatu obecnemu członkowi zarządu powiatu, Arturowi Gieruli, który będąc radnym powiatowym został pełnomocnikiem finansowym KWW Platforma Miejska. Z funkcji tej jednak zrezygnował.

- Jako radny wybrany z ramienia Prawa i Sprawiedliwości stanowczo sprzeciwiam się decyzji wojewody łódzkiego, która nie znalazła podstaw do wygaszenia mandatu radnego PO, pana Artura Gieruli. Podjęta decyzja jest dla mnie całkowicie niezrozumiałą oraz sprzeczna z obowiązującym w Polsce prawem i ogólnym poczuciem sprawiedliwości. Pan Artur Gierula będąc radnym powiatowym został pełnomocnikiem finansowym KWW Platforma. Zgodnie z prawem jest zakaz łączenia tych dwóch funkcji . W nieniejszej sytuacji pan Gierula zostając pełnomocnikiem finansowym automatycznie stracić powinien mandat radnego Rady Powiatu w Kutnie. Pragnę zaznaczyć, że prawo jest w tej kwestii jednoznaczne i nie ma możliwości różnej jego interpretacji - mówił radny.

- Niezrozumiałym jest więc dla mnie stanowisko wojewody łódzkiego, który nie znalazł podstaw do wygaszenia mandatu radnego. W mojej ocenie jest to zwykłe cwaniactwo i kumoterstwo panujące w PO, bowiem jak wiadomo zarówno pan Artur Gierula, jak i wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska reprezentują Platformę Obywatelską. Wszyscy doskonale znamy powiedzenie "kruk krukowi oka nie wykole", czego więc innego można się było spodziewać po PO, której jak widać brakuje kręgosłupa moralnego, a przytoczone powiedzenie staje się niemal ideologią i naczelną zasadą panującą w tej partii. Jako radny PiS nie mam zamiaru tolerować tego typu działań , w związku z czym obiecuję, że tej sprawy nie odpuszczę i będę walczył dalej, bowiem wierzę, że sprawiedliwości stanie się zadość, a prawo zostanie w końcu przestrzegane - skończył W. Ziółkowski.

W konferencji brał również udział Andrzej Kozłowski z klubu Gazety Polskiej, który jako pierwszy poinformował Radę Powiatu o sprawie A. Gieruli.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE