Reklama

Reklama

Księża i wierni z Kutna zbierają pieniądze i modlą się za Ukrainę. "Każda wojna to szaleństwo przemocy"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Księża i wierni z Kutna zbierają pieniądze i modlą się za Ukrainę. "Każda wojna to szaleństwo przemocy" - Zdjęcie główne

Księża i wierni poruszeni losem Ukrainy. Parafie organizują zbiórki pieniędzy i zachęcają do modlitwy | foto poglądowe-archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Parafie z całej Polski apelują do wiernych o modlitwę i ofiary na rzecz poszkodowanych w wyniku agresji Rosji wymierzonej w Ukrainę. Podobnie jest także w Kutnie i okolicach. Z kolei Biskup Łowicki podkreśla, że „każda wojna jest szaleństwem przemocy”.

Reklama

Księża i wierni z Kutna modlą się w intencji tych, których dotknęła wojna na Ukrainie. Parafie planują m.in. zbiórki pieniędzy.

Księża z Parafii św. Wawrzyńca w Kutnie poinformowali, że włączyli się w modlitwę o pokój na Ukrainie. 

- Pragniemy także zgodnie z apelem Pasterzy Kościoła w Polsce włączyć się w pomoc materialną, którą będzie nieść Caritas Polska cierpiącej Ukrainie. Ksiądz Biskup Ordynariusz zachęca do złożenia ofiar do puszek w Środę Popielcową i Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu; za życzliwość i ofiary dziękujemy – zaznacza Parafia św. Wawrzyńca.

Z naszymi wschodnimi sąsiadami solidaryzuje się również Parafia Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych. W środę i w niedzielę będzie prowadzona tam zbiórka do puszek. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc Ukrainie.

- W Środę Popielcową posypaniem głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Papież Franciszek ogłosił ten dzień dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie! – przypominają księża ze wspomnianej Parafii

Również Parafia Błogosławionych Męczenników Kutnowskich zachęca, by w Środę Popielcową pamiętać o tym, co dzieje się na Ukrainie i w tej intencji przestrzegać ścisłego postu.

- Przez cały Wielki Post będzie możliwość złożenia Jałmużny Wielkopostnej. Ofiary można składać do puszki przy wyjściu z kaplicy. W tym roku ofiary z Jałmużny będą przekazane na rzecz pomocy poszkodowanym na Ukrainie – podkreśla Parafia Błogosławionych Męczenników Kutnowskich.

Parafia Świętej Jadwigi Królowej Polski zaprasza wiernych na modlitwę w intencji Ukrainy i Polski. 

- Będziemy błagać Boga Miłosiernego o zaprzestanie działań wojennych – informuje parafia.

Modlitwa została zaplanowana na sobotę na godz. 18:30.

W Parafii św. Jana Chrzciciela w minioną niedzielę była prowadzona zbiórka ofiar na rzecz Ukrainy. Zbiórka została zaplanowana również na jutro. Oprócz tego duszpasterze z Parafii rozpowszechniają Apel Biskupa Łowickiego odnoszący się do sytuacji za naszą wschodnią granicą.

- Zadaniem nas uczniów Chrystusa jest czerpać pokój od Zbawiciela i przekazywać go innym. Być apostołami pokoju w swoich domach, rodzinach, środowiskach pracy i grupach przyjaciół. Wobec obecnych wydarzeń, pomimo różnic jakie występują pomiędzy nami, zdobądźmy się na wzajemny szacunek, zgodę i pojednanie, które są owocem żywej wiary i więzi z Chrystusem. Każda wojna dyskredytuje prawo międzynarodowe i jest szaleństwem przemocy. Jako ludzie wiary odpowiedzmy na nią postem, modlitwą i uczynkami miłości. Przed nami okres Wielkiego Postu. Czas pojednania z Bogiem i ludźmi. Nie zmarnujmy tego czasu – apeluje Biskup Łowicki Andrzej Dziuba.

Biskup zachęca, by wszystkie parafie w środę i najbliższą niedzielę udostępniły dla wiernych puszki do których będą zbieranie ofiary na rzecz pomocy poszkodowanym na Ukrainie. 

- Pomoc ta będzie udzielana za pośrednictwem Caritas Polska. Powinniśmy też przygotować się do wykazania większej otwartości i gościnności wobec tych, którzy, jako uciekinierzy z rejonów objętych walkami będą szukali w naszej Ojczyźnie pomocy i dachu nad głową – zaznacza Biskup.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy