Reklama

Reklama

Zarządzanie Kryzysowe rozmawiało o Ukrainie. Chodzi głównie o pomoc uciekającym przed wojną [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 28 lut 2022 15:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego spotkał się dziś w budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie. Tematem rozmów była sytuacja na Ukrainie i to, jak pomóc ludziom uciekającym przed wojną.

Reklama

W posiedzeniu uczestniczyli Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski Wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska, Tomasz Walczewski - Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego oraz Prezydent Miasta Zbigniew Burzyński, burmistrzowie i wójtowie z terenu Powiatu Kutnowskiego.

Tematem posiedzenia było omówienie przez Starostę Kutnowskiego aktualnej sytuacji panującej na Ukrainie oraz kwestii uchodźców napływających do Polski, a także omówienie przez obecnych na posiedzeniu włodarzy z miasta/gmin ewentualnych możliwości zakwaterowania i umiejscowienia uchodźców z podaniem liczby miejsc, ilości łóżek. 

- Istotne jest teraz, aby wszystkie zbiórki i akcje pomocowe prowadzone w Państwa gminach były prowadzone w spokojny, metodyczny sposób. Emocje są potrzebne, by współczuć tym osobom, które uciekają przed wojną. Jednak z naszej strony potrzebny jest spokojny osąd sytuacji, w której będziemy w stanie w należyty sposób pomóc uchodźcom z Ukrainy – mówi Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik.

Zostały przygotowane zasady gromadzenia i przekazywania środków pomocowych do magazynów gminnych, a następnie magazynu powiatowego. Na terenie Powiatu utworzono już magazyn, który będzie stanowił centralny punkt zbiorczy z magazynów gminnych. 

Podjęte zostały kroki w związku z wyznaczeniem koordynatorów zarówno na szczeblu Powiatu Kutnowskiego, jak i na terenie miasta/gmin zajmujących się gromadzeniem i przekazywaniem środków pomocowych. 

W zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku, w tym przestrzegania przez Ukraińców zasad i reguł postępowania, legitymowania osób i ochrony magazynów działania podejmuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie.

info: Powiat Kutnowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)