Reklama

Księżycowy krajobraz i brak ścieżki dla pieszych . "Ten teren nie spełnia podstawowych zasad bezpieczeństwa"

Opublikowano:
Autor:

Księżycowy krajobraz i brak ścieżki dla pieszych . "Ten teren nie spełnia podstawowych zasad bezpieczeństwa" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Popękane, zapadnięte płytki chodnikowe, parkingowy chaos, brak ścieżki dla pieszych - to mankamenty, które zdaniem Mariusza Sikory stanowią niebezpieczeństwo dla mieszkańców poruszających się na odcinku pomiędzy ul. Oporowską a Olimpijską. Radny miejski apeluje do prezydenta o zwrócenie się do właściciela wskazanego terenu w celu poprawy obecnej sytuacji.

- W związku z licznymi sygnałami mieszkańców przemieszczających się na odcinku ul. Oporowskiej do ul. Olimpijskiej, zwracam się z prośbą o podjęcie działań zobowiązujących (zalecających) właściciela terenu położonego przed budynkiem Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica, do uporządkowania nawierzchni i wyznaczenia pasa pieszego. Ww teren nie spełnia podstawowych zasad bezpieczeństwa przemieszczających się tam ludzi. Po pierwsze, stan nawierzchni tzn. popękane, pozarywane płytki chodnikowe powodują: obawy mieszkańców o skręcenie kończyn dolnych, przewrócenie się itp., jak również brak możliwości przejścia na niektórych odcinkach po deszczu (duże kałuże) - interpeluje rajca.

Mariusz Sikora dodaje, że teren ten nagminnie zastawiany jest pojazdami uczniów szkoły, w bardzo nieuporządkowany sposób, a poruszanie się po nim samochodami często zagraża bezpieczeństwu przechodniów, którzy nie mają wyznaczonego dla siebie terenu do poruszania się tamtędy.

Radny wnioskuje więc o przeprowadzenie remontu, bądź przekładki nawierzchni, wyznaczenie ciągu komunikacyjnego dla pieszych.

Jak do tematu odniesie się włodarz naszego miasta? Do sprawy wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE