Reklama

Reklama

Które pomysły spodobają się mieszkańcom Kutna? Rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszyło głosowanie na projekty tegorocznego Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. O szczegółach całego procesu opowiadano w trakcie dzisiejszego spotkania z mediami. Mieszkańcy naszego miasta mogą oddawać głosy do 5 września. Samo głosowanie dobywa się online.

Reklama

W konferencji prasowej wziął udział wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak i Paulina Trzaskowska, jedna z koordynatorek Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Kutnowski Budżet Obywatelski to jeden z bardziej znaczących projektów realizowanych przez Miasto z tego względu, że mieszkańcy co roku – a nie tak jak w przypadku zwykłych wyborów co cztery lata-  mogą mieć poczucie sprawczości w decyzjach dotyczących Kutna i mogą głosować na projekty, które ich zdaniem są szczególnie ważne – zaznaczał, Zbigniew Wdowiak.

Wiceprezydent podkreślał, że w porównaniu z innymi miastami mieszkańcy Kutna dość chętnie biorą udział w tych największych w naszym mieście konsultacjach społecznych. Sam Kutnowski Budżet Obywatelski jest realizowany od 2014 roku. Dotąd złożono w nim aż 243 projekty, realizacji doczekało się 86 przedsięwzięć.

W tegorocznej edycji KBO wpłynęło 39 projektów (15 dużych, 10 małych i 14 zielonych). Można się z nimi zapoznać na stronie KBO – W TYM MIEJSCU.

- Głosowanie odbywa się tylko droga internetową. Głosować można za pomocą telefonu, tabletu, czy komputera – mówiła Paulina Trzaskowska

Głosowanie rozpoczęło się dziś i potrwa do 5 września. Głosować można na stronie Budżetu.

Jak poinformowano w trakcie dzisiejszej konferencji, w Parku Traugutta w trakcie zbliżającego się Święta Róży pojawi się stacjonarny punkt do głosowania. 

W tym miejscu do dyspozycji mieszkańców będą pracownicy Urzędu Miasta w Kutnie, którzy w razie problemów pomogą w oddaniu głosu.

-Punkt ten będzie czynny w godzinach, w których dla mieszkańców dostępny będzie jarmark, czyli w piątek od godz. 16 do godz. 20, a w sobotę i niedzielę od godz. 10 do godz. 20 – dodawała P. Trzaskowska.

Wkrótce w mediach społecznościowych pojawi się filmik z instrukcją głosowania. Głosować można tylko raz – w przypadku oddania przez mieszkańca więcej niż jednego głosu wszystkie jego głosy zostaną uznane za nieważne.

Pracownicy Urzędu apelują także do mieszkańców miasta by ci nie udostępniali swoich danych osobowych osobom trzecim w trakcie procesu głosowania.

W trackie samego głosowania każdy musi podać swoje imię, nazwisko, a także trzy ostatnie cyfry numeru PESEL.

- Jest to bardzo ważne, pozwoli nam to zweryfikować, czy dana osoba głosowała wcześniej. W przypadku próby oszustwa możliwe będzie wyciągnięcie konsekwencji – mówiła Paulina Trzaskowska.

- Chodzi o ostatnie trzy cyfry numeru PESEL, w związku z czym jest to bezpieczne – podkreślał Zbigniew Wdowiak.

Wyniki głosowania powinniśmy poznać około tydzień po zakończeniu procesu głosowania – pracownicy Magistratu potrzebują trochę czasu na weryfikację oddanych głosów.

  • Głosowanie odbywa się TUTAJ
  • Facebook Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego - TUTAJ
  • Strona internetowa KBO z wszystkimi szczegółami konsutlacji i projektami - TUTAJ.
 

Poniżej zapis wideo z dzisiejszej konferencji zrealizowany przez pracowników Urzędu Miasta w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy