Reklama

Reklama

Ktoś okradł podopiecznych kutnowskiej fundacji. "Ręce bym poucinała. Gdzie ty masz serce złodzieju?"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kwota, która miała zasilić konto Fundacji Pro Aperte, trafiła do kieszeni złodzieja. Puszkę ze zbiórki, na rogu ulicy Podrzecznej i Jana Pawła II znalazł jeden z mieszkańców. Fundacja stara się ustalić, jak doszło do kradzieży i apeluje do sumienia sprawcy o zwrócenie skradzionej kwoty.

Reklama

Celem zbiórki prowadzonej przez Fundację Pro Aperte jest budowa Centrum Terapeutycznego w Kutnie. Wstępnym etapem budowy jest zakup ziemi. Mają mieścić się tutaj sale terapeutyczno- rehabilitacyjne wraz z basenem, przedszkole, szkoła podstawowa dla dzieci z autyzmem oraz sala zabaw dla dzieci niepełnosprawnych.  Niestety, jedna z puszek na datki trafiła w nieuczciwe ręce.

O sprawie na facebookowej Grupie Kutno donosi jeden z internautów. Mieszkańcy nie zostawiają na sprawcy suchej nitki. 

Ręce bym poucinała. Gdzie ty masz serce złodzieju? Okradleś bardzo fajne dzieciaki które bardzo potrzebują terapii. Mam nadzieję że sumienie cię bydlaku ruszy i sam zgłosisz się na policję a skradzione pieniądze wpłacisz z nawiązką na zbiórkę kilometrów dobra Fundacji Pro Aperte.

Wielka szkoda że ktoś okrada dzieci, a żeby tak ręka uschła temu co sięgnął po tą puszkę - czytamy w komentarzach. 

Do tematu, na forum, odniosła się również sama fundacja. 

- Dziękujemy osobom, które poinformowały nas o zaistniałej sytuacji. Dzięki temu, mogliśmy szybko zareagować. Puszka jest już w naszych rękach i staramy się ustalić, jak doszło do takiej sytuacji. Jest nam bardzo przykro, że ktoś okradł naszych podopiecznych- bo to tak naprawdę ich pieniądze. Dobrze, że temat pojawił się na forum publicznym. Niech to bardzo przykre i smutne wydarzenie zwiększy poczucie społecznej odpowiedzialności i czujność w podobnych sytuacjach. Dla wszystkich zaniepokojonych: prowadzimy ewidencje puszek i wiemy, która puszka znajdowała się w danym punkcie. Apelujemy do sumienia sprawcy zdarzenia, jeśli takowe się obudzi, o wpłacenie równowartości skradzionej kwoty na https://kilometrydobra.pl/pro-aperte/ - komentują przedstawiciele Pro Aperte. 

Fundacja zajmuje się działaniami wspomagającymi osoby, u których występują wszelkiego rodzaju nieprawidłowości rozwojowe, odmienny wariant rozwojowy i dysfunkcje.

Wspieramy osoby niepełnosprawne, głównie dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu.  Niesiemy profesjonalną pomoc i opiekę, a przede wszystkim terapie. Prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci i młodzieży. Prowadzimy terapeutyczny punkt przedszkolny ToTu, świetlice terapeutyczną „Sensorek” oraz mobilną świetlicę terapeutyczną.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy