Reklama

Ktoś wpływa na głosy wyborców z DPS? Kutnowska Lewica: pacjenci to osoby chore i nieświadome

Opublikowano: śr, 8 lip 2020 09:16
Autor:

Ktoś wpływa na głosy wyborców z DPS? Kutnowska Lewica: pacjenci to osoby chore i nieświadome - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W wątpliwość Nowa Lewica Kutno podaje uczciwość wyborów z udziałem pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej. Ich zdaniem istnieje podejrzenie, że w trakcie I tury podopieczni DPS byli manipulowani przez osoby trzecie. Wszystko po to, by oddały głos na Andrzeja Dudę. Lewica obawia się, że podobnie może być w najbliższą niedzielę.

- W związku z nadchodzącą II turą wyborów na urząd Prezydenta RP spływają do nas głosy naszych wyborców, którzy obawiają się możliwości nieucciwego wpływani na ich wynik przez lokalnych działacy PiS i ich sympatyków. Szczegónie boli nas możliwość wykorzystywania osób chorych, których stan często nie pozwala oddać świadomego, zgodnego z ich wolą głosu. - piszą w oświaczeniu Wanda Chlebna i Sebastian Walczak z Nowej Lewicy Kutno.

Jak czytamy, po pierwszej turze do działaczy Lewicy zgłosiła się rodzina osoby, która jest pensjonariuszem jednego z DPS.

- Byli oburzeni, że przy prawie 100% frekwencji wszystkie głosy przypisane zostały jednemu z kandydatów, pełniącemu obowiązki prezydenta Andrzejowi Dudzie, mimo że większość mieszkańców tego DPS to osoby chore, leżące, nieświadome swojej decyzji - przekonują członkowie Lewicy.

S. Walczak i W. Chlebna apelują do mediów o dogłębne przyjrzenie się sprawie głosowań w lokalnych DPS oraz do lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej o skierowanie do DPS działaczy, którzy jako mężowie zaufania dopilnuja przebiegu wyborów oraz upewnią się, że na mieszkańców nie jest wywierana presja związana głosowaniem na konkretnego kandydata.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE