Reklama

Reklama

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pod Kutnem odbyła się kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 15 sie 2021 13:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami IV edycja Biegu Tropem Wilczym. W odróżnieniu od poprzednich lat nie było śniegu i ogrzewającego ogniska, ale za to impreza została połączona z obchodami Święta Wojska Polskiego. Zgromadzeni w lesie raciborowskim, oprócz biegu, wzięli też udział w honorowym marszu z flagami.

Reklama

Marsz honorowy z flagami wystartował o godzinie 11:00 z leśniczówki Koła Łowieckiego „Dzik” w lesie raciborowskim. Dystans marszu ma niezwykłe symboliczne znaczenie – 1963 metry to również rok w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty, Józef Franczak ps. Lalek. 

0 13:00 natomiast biegacze wystartowali w głównym biegu na dystansie 8 kilometrów, a spacerowicze mogli wziąć udział w 6 kilometrowym marszu. Tegoroczna edycja Biegu Tropem Wilczym cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – wzięli w nim udział nie tylko mieszkańcy Kutna, ale też okolicznych powiatów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kutno uczciło 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że w poprzednich latach bieg organizowany był 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku, ze względu na pandemię, został przesunięty na 15 sierpnia i połączony z obchodami Święta Wojska Polskiego. 

Wydarzenie realizowane jest przez Stowarzyszenie OFC KUTNO  przy współudziale Hufca ZHP Kutno i Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37. Patronat objęli Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński, Przewodniczący Rady Miasta Mariusz Sikora oraz Wójt Gminy Kutno – Pani Justyna Jasińska.

Bieg Tropem Wilczym w Kutnie jest organizowany przy współpracy z Nadleśnictwem Kutno, Kołem łowieckim „Dzik” oraz  lokalnymi stowarzyszeniami i firmami zaangażowanymi w rozkwit sportu w naszym mieście.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zmarł były proboszcz parafii z powiatu kutnowskiego. Był księdzem prawie 60 lat

Poniżej nagranie z zeszłorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym w Kutnie:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE