Reklama

Reklama

Patriotycznie i sportowo pod Kutnem. Po raz piąty pobiegli Tropem Wilczym [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 6 mar 2022 15:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Stu uczestników stawiło się dzisiaj na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który już po raz piąty odbył się w podkutnowskim Raciborowie.

Reklama

Imprezę rozpoczął bieg honorowy na symbolicznym dystansie 1963 m (data śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego, Józefa Franczaka „Lalka”). O godz. 13:00 wystartował natomiast bieg główny na 8 km oraz marsz na dystansie 6 km. W międzyczasie uczestnicy zawodów mogli ogrzać się ciepłą grochówką i kiełbasą prosto z ogniska. 

Wszyscy uczestnicy biegu głównego i marszu otrzymali na mecie pamiątkowe medale oraz okolicznościowe koszulki. Medal to III część tworząca z ubiegłorocznymi całość pięknego jubileuszowego medalu. 

W biegu na 8 km najlepszy okazał się Michał Trzcinka. Tuż za nim metę przekroczył Jarosław Szewczyk, a trzecie miejsce zajął Dawid Włodarczyk. Pełne wyniki biegu oraz marszu znajdziecie W TYM MIEJSCU

Bieg Tropem Wilczym jest ogólnopolską inicjatywą organizowaną przez Fundację Wolność i Demokracja z Warszawy. Odbywa się z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Kutnowska odsłona realizowana jest przez Stowarzyszenie OFC KUTNO przy współudziale Hufca ZHP Kutno, Nadleśnictwa Kutno oraz partnerów: Miasta Kutno, Gminy Kutno, Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37, 9 ŁBOT, Przewodniczącego Rady Miasta Mariusza Sikory, Przewodniczącej Rady Gminy Kutno Joanny Kajszczarek, Koła Łowieckiego Dzik oraz lokalnych stowarzyszeń i firm zaangażowanych w rozkwit sportu w naszym mieście. 

Patronat nad wydarzeniem objął ooseł na Sejm RP Tomasz Rzymkowski, prezydent Kutna Zbigniew Burzyński oraz wójt gminy Kutno Justyna Jasińska.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy