Reklama

Kupujesz Auto Casco? Przyjrzyj się wyłączeniom odpowiedzialności ubezpieczyciela

Opublikowano:
Autor:

Kupujesz Auto Casco? Przyjrzyj się wyłączeniom odpowiedzialności ubezpieczyciela - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na pozór kupno polisy Auto Casco jest tak samo proste jak kupienie OC. Okazuje się, że jest inaczej, gdyż w tym przypadku należy liczyć się z różnym zakresem ochrony ubezpieczeniowej, proponowanej przez poszczególne towarzystwa. Dodatkowo zupełnie odmienna może być lista wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczalni.Zakres ochrony a wyłączenia odpowiedzialnościNajczęściej kierowcy kupujący polisy komunikacyjne Auto Casco sprawdzają, jaki jest zakres ich ochrony. Dowiadują się, w jakich sytuacjach otrzymają ewentualne odszkodowanie, jakiej będzie ono wysokości i czy w razie potrzeby uzyskają auto zastępcze. Okazuje się jednak, że niekiedy szeroki zakres ochrony nie oznacza, iż ubezpieczenie jest atrakcyjne.

Czasami zdarza się, że ubezpieczenie o szerokim zakresie ochrony jest mniej korzystne niż to o wąskim – dzieje się tak wtedy, gdy w pierwszym przypadku lista wyłączeń odpowiedzialności jest dość spora. Najczęściej stosowaną sztuczką jest zapewnienie o dużej ilości zdarzeń, wiążących się z wypłatą odszkodowania przy jednoczesnym ich obowiązywaniu jedynie na terenie Polski. Dodatkowo Auto Casco może obejmować jedynie zdarzenia, które powstaną podczas jazdy na drodze publicznej, podczas gdy do stłuczki może dojść również na parkingu lub podczas wjeżdżania na prywatną posesję.

Lista wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego niejednokrotnie nie jest przedstawiana kierowcom kupującym Auto Casco. Powinni oni jednak poprosić o jej przedstawienie pracownika ubezpieczalni i dobrze się jej przyjrzeć. Jeżeli polisa jest zawierana online, z wyłączeniami można zapoznać się w czasie czytania Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU), które powinny być udostępnione w formie pliku na stronie internetowej.

Pamiętaj o polisach zagranicznych

Może się okazać, że kierowca po zapoznaniu się z listą wyłączeń odpowiedzialności dla poszczególnych polis, stwierdzi, iż żadna z nich nie zapewni mu ochrony, jakiej potrzebuje. W takiej sytuacji istnieje możliwość zakupienia ubezpieczenia za granicą, np. http://www.insurancechoice.co.uk/products/motorhome-insurance/. Rynek ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy we Francji jest znacznie lepiej rozbudowany i przyjaźniejszy klientom, przez co łatwiej jest znaleźć tam ubezpieczenie Auto Casco o korzystniejszych warunkach obowiązywania. Co ważne, zwykle polisy sprzedawane poza granicami Polski obowiązują nie tylko na terenie kraju, w którym są oferowane, ale także na terenie całej Unii Europejskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE