Reklama

Reklama

Kurtyny wodne staną w centrum Kutna – kiedy i gdzie dokładnie się pojawią?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Kurtyny wodne staną w centrum Kutna – kiedy i gdzie dokładnie się pojawią? - Zdjęcie główne

Kurtyny wodne staną w centrum Kutna – kiedy i gdzie się pojawią? | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto zakupiło dwie kurtyny wodne w związku z realizacją projektu z Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mają one stanąć w centrum Kutna, nie wiadomo jeszcze jednak kiedy dokładnie.

Reklama

O sprawie kurtyn wodnych w naszym mieście wcześniej pisaliśmy w tym miejscu. Przypomnijmy jednak, że Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk, wystosowała pismo w tej sprawie do prezydenta Kutna.

- Kurtyny wodne dają chwilę wytchnienia od upałów mieszkańcom. Na pewno największą popularnością będą cieszyły się wśród dzieci. Tym bardziej w okresie letnich upałów. W wielu miastach w Polsce, również mniejszych od Kutna, taki rodzaj ochłody dla mieszkańców funkcjonuje – czytamy w piśmie do prezydenta.

Tymczasem odpowiedź nadeszła bardzo szybko. Dowiadujemy się z niej, że miasto zakupiło już dwie kurtyny, które pojawią się na Placu Piłsudzkiego i Placu Wolności. Jednakże nadal nie wiadomo, kiedy staną one w planowanych miejscach. 

- Z uwagi na to, że oba miejsca są wpisane do rejestru zabytków, Miasto Kutno wystąpiło do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi z wnioskiem o wydanie pozwolenia na ich ustawienie. Po otrzymaniu tego pozwolenia kurtyny zostaną uruchomione – informuje zastępca prezydenta miasta, Jacek Boczkaja. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE