Reklama

Reklama

Kutnianie otrzymują SMS-y o konieczności odbycia kwarantanny. Uwaga, to oszustwo!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W czwartek w godzinach wieczornych, Państwowe Powiatowe Innspekcje Sanitarne w całym województwie zostały zaalarmowane przez zaniepokojonych mieszkańców o otrzymywanych wiadomościach SMS (od nadawcy Kwarantanna) dotyczących rzekomego skierowania do odbycia kwarantanny. Wiadomości o takiej treści trafiały również do kutnian. Jak się okazuje, to próba wyłudzenia danych.

Reklama

Chodzi o SMS o treści: "Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu. Więcej informacji na stronie https://cutt.ly/8Ezv3uy"

Główny Inspektor Sanitarny poinformował Państwowych Wojewódzkich Inspektorów Sanitarnych, że przekazywane na terenie całego kraju wiadomości SMS są nieprawdziwe i są próbą wyłudzenia danych osobowych.

Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni województwa otrzymali łódzkiego pilne polecenie zamieszczenia na stronach internetowych Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych oraz w mediach społecznościowych Komunikatu wydanego przez Głównego Inspektora Sanitarnego, o następującej treści:

- Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy