Reklama

Kutnianin gnał przez wieś i pożegnał się z prawkiem

Opublikowano:
Autor:

Kutnianin gnał przez wieś i pożegnał się z prawkiem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczorajszy dzień stał pod znakiem kaskadowego pomiaru prędkości. Właśnie dlatego policjanci z Kutna wspólnie z mundurowymi z Płocka i Gostynina prowadzili działania, których celem było eliminowanie wykroczeń na drogach. Ich akcja była koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli bierze udział kilka radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

- Dlatego gostynińscy mundurowi we współpracy z funkcjonariuszami ruchu drogowego z Płocka i Kutna w wyznaczonych miejscach na trasie krajowej DK – 60 egzekwowali prowadzenie pojazdów z dozwolonymi prędkościami jazdy – mówi podkom. Dorota Słomkowska, oficer prasowy KPP Gostynin.

W efekcie działań, tylko na terenie powiatu gostynińskiego, dwóch kierujących straciło uprawnienia do kierowania za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

- Ogólnie gostynińscy funkcjonariusze skontrolowali prędkość 30 kierujących, z czego aż 24 ją przekroczyło. W Sierakowie 38-letni mieszkaniec Kutna kierował skodą z prędkości 111 km/h, natomiast w Kozicach 62-letni mieszkaniec Kalisza swoim fordem poruszał się z prędkością 117 km/h. Obu mężczyznom policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania – informuje D. Słomkowska.

Pamiętajmy, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. Z policyjnych analiz, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE