Reklama

Kutno bardziej eko. Powstaną stacje ładowania elektrycznych aut: kiedy i gdzie?

Opublikowano:
Autor:

Kutno bardziej eko. Powstaną stacje ładowania elektrycznych aut: kiedy i gdzie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Elektryczne samochody powoli zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. To ciągnie za sobą potrzeby inwestycji w specjalną infrastrukturę. Władze Kutna podzielają te opinie i planują utworzenie stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Na początku grudnia Wojciech Ziółkowski z Nowoczesnej zwrócił się do władz miasta w sprawie wykonania na terenie naszego miasta punktów ładowania aut elektrycznych. Odpowiedź z magistratu otrzymał miesiąc później.

- Uprzejmie informuję, że w ramach zadania inwestycyjnego polegającego na rewitalizacji najstarszej, historycznej części Kutna tj. Placu Wolności i Rynku Zduńskiego wykonane zostaną dwa punkty doładowania samochodów elektrycznych. Będą to stacje ładowania szybkiego, które w stosunkowo krótkim czasie naładują samochód elektryczny do poziomu ok. 80 proc. - odpowiada Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta.

Zapowiada także, że w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych, który na ich wykonanie będzie miał 18 miesięcy.

- Zakładając wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych w pierwszym przetargu oraz uwzględniając procedury związane z odbiorem i przekazaniem do użytkowania wykonanego obiektu termin uruchomienia punktów ładowania aut elektrycznych to grudzień 2020 roku – kończy J. Boczkaja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE