Reklama

Reklama

Kutno: chcieli okraść 77-latkę metodą "na policjanta". Seniorka okazała się sprytniejsza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Kutno: chcieli okraść 77-latkę metodą "na policjanta". Seniorka okazała się sprytniejsza - Zdjęcie główne

Oszuści próbowali okraść seniorkę z Kutna metodą "na policjanta" | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Oszuści w swoich przestępczych działaniach próbują wzbudzić zaufanie seniorów i wywrzeć na nich presję czasu. Kiedy senior uwierzy w przedstawioną historię, instruują go co ma robić aby doszło do przekazania pieniędzy. 14 marca na terenie Kutna, dzięki czujności seniorki, na szczęście nie doszło do przekazania pieniędzy. Ale takie historie nie zawsze kończą się "happy endem" i nasi rodzicie czy dziadkowie tracą niejednokrotnie wszystkie oszczędności swojego życia.

Reklama

77-letnia seniorka z Kutna otrzymała na numer stacjonarny telefon od rzekomej policjantki, która wmawiała pokrzywdzonej że jej oszczędności są zagrożone. Poinforowała,  że policja zatrzymała grupę osób u których znaleźli podrobione dokumenty tożsamości w tym na jej nazwisko. Zaczęła wypytywać o  oszczędności. Przekazała informację, że za chwilę zadzwoni do niej równiez prokurator, który potwierdzi całą sytuację. Seniorka instruowana przez oszustów poszła do banku wypłacić gotówkę. Na szczęście w porę zorientowała się i rozłączyła. 

- Ten przykład pokazuje, że musimy być cały czas czujni i pamiętać o swoich rodzicach, i dziadkach. Starajmy się poświęcać czas bliskim seniorom, a także samotnym sąsiadom. Podczas spotkań nawiązujmy do sytuacji, które wydarzyły się w naszym mieście. Warto, żeby seniorzy wiedzieli, że oszuści cały czas są aktywni i mogą też do nich zadzwonić - zaznacza podkom. Edyta Machnik z kutnowskiej policji. 

Pamiętajmy:

-Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Nigdy nie informujemy telefonicznie o prowadzonych działaniach, „akcjach policyjnych”;

-nigdy nie przykazuj pieniędzy obcym osobom, nawet jeśli mówią, że są stróżami prawa;

-nie działaj pod presją czasu. Zakończ rozmowę naciskając czerwoną słuchawkę i sam zadzwoń na numer alarmowy 112 gdzie upewnisz się, że to oszustwo;

-skorzystaj z pomocy bliskich, skontaktuj się z nimi, opowiedz o całej sytuacji.

Należy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność – jeśli dzwoni do nas osoba, która podaje się za członka rodziny i prosi o pieniądze nie należy podejmować żadnych pochopnych decyzji.

Info: KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy