Reklama

Reklama

Włamania do przedszkoli: sprawca ukradł pieniądze i spowodował dużo zniszczeń. Urząd uspokaja rodziców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Włamania do przedszkoli: sprawca ukradł pieniądze i spowodował dużo zniszczeń. Urząd uspokaja rodziców - Zdjęcie główne

Urząd informuje o szczegółach w sprawie włamań do kutnowskich przedszkoli | foto poglądowe-archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta w Kutnie informuje o szczegółach włamań do przedszkoli o których pisaliśmy wczoraj. Magistrat podkreśla, że nie zginęły żadne dokumenty, nie wykradziono też danych osobowych przedszkolaków, ich rodziców ani personelu placówek. Włamywacz ukradł pieniądze i zostawił po sobie sporo zniszczeń.

Reklama

Nieznany sprawca włamał się do kutnowskich przedszkoli, o czym informowaliśmy już wczoraj.

W nocy z 10 na 11 marca włamywacz wszedł do Przedszkola Miejskiego nr 15 „Bajka” przy ulicy Jagiełły w Kutnie. W tej placówce z uwagi na działania prowadzone przez policję odwołano piątkowe zajęcia.

Do podobnego zdarzenia doszło w Przedszkolu Miejskim nr 8 „Promyczek” przy ulicy Troczewskiego.

Krótko po zdarzeniach w placówkach ruszyła inwentaryzacja i szacowanie szkód, dlatego "na gorąco" nie mogliśmy poznać żadnych szczegółów. Dziś jednak Urząd Miasta dzieli się z nami obszerniejszymi informacjami na temat opisanych zdarzeń.

- W obu przypadkach włamywacz sforsował podwójne drzwi zabezpieczające sekretariat oraz pancerną szafę, kasę, sejf i metalowe  kasetki, w których przechowywana jest gotówka. Sprawca ukradł pieniądze przetrzymywane w obu placówkach. Podczas włamania uszkodzonych zostało w sumie sześć skrzydeł drzwiowych - informuje Urząd Miasta w Kutnie.

Nie odnotowano natomiast włamania do przedszkolnego sprzętu komputerowego, ani ataku na dane personalne dzieci czy rodziców. Nie zostały skradzione żadne dokumenty urzędowe. 

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi kutnowska policja, która w piątek prowadziła czynności z udziałem specjalnie przeszkolonego psa tropiącego przywiezionego do Kutna z Łowicza. 

- Warto podkreślić, że miejskie szkoły, przedszkola i żłobek objęte są ubezpieczeniem mienia, systemem od wszelkiego rodzaju ryzyka w tym od kradzieży z włamaniem i rabunku - zaznacza Urząd.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy