Reklama

„Kutno doskonałym miejscem”, „Tradycja i nowoczesność” - tak o nas piszą

Opublikowano:
Autor:

„Kutno doskonałym miejscem”, „Tradycja i nowoczesność” - tak o nas piszą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ten rok dla województwa łódzkiego jest wyjątkowy, a to dlatego, że obchodzony jest jubileusz 100-lecia jego istnienia. Z tej okazji wydano publikację, na kartach której nie brakuje również naszego powiatu i miasta.

W wydanym albumie pod nazwą „Łódzkie innowacje” oprócz przybliżenia historii województwa znalazły się również informacje o powiatach i gminach z całego jego terenu. Na kartach publikacji nie zabrakło miejscowości z naszego powiatu, takich jak Strzelce, Nowe Ostrowy, Żychlin czy Dąbrowice i Krośniewice. Co natomiast piszą o samym powiecie kutnowskim?

- Tutaj tradycja łączy się z nowoczesnością. Obok specjalnej strefy ekonomicznej, w której kwitnie przemysł i lokowane są liczne inwestycje, możemy znaleźć tu interesujące obiekty, świadczące o bogatej historii tej ziemi - piszą autorzy albumu o województwie łódzkim.

O samym Kutnie z kolei czytamy, że przede wszystkim kojarzy się ono z bardzo ważnym węzłem kolejowym. Dogodna lokalizacja sprawia, że Kutno, ale też sąsiednie gminy, są doskonałym miejscem zarówno do inwestowania, jak też do uprawiania turystyki.

- Powiat kutnowski potrafi łączyć to, co nowoczesne z tradycją. Inwestycje i przemysł żyją tu w symbiozie z zabytkami i pomnikami przyrody. Najlepiej przekonać się o tym na własne oczy, przemierzając szlak trasy rowerowej pn. „W centrum Polski” - czytamy dalej.

Prócz dworca charakterystycznego dla Kutna, w publikacji nie mogło zabraknąć takich obiektów jak zamek w Oporowie, dworek w Łękach kościelnych czy też Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu.

Na łamach 3 albumów poświęcono uwagę gminom Strzelce, Dąbrowice, Żychlin czy też Nowe Ostrowy. Spojrzano na nie przez pryzmat położenia i przebiegających tam szlaków komunikacyjnych, jak też zabytków i budowli charakterystycznych dla tych miejscowości. Wspomniane publikacje w wersji multimedialnej znajdzie W TEJ ZAKŁADCE.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE