Reklama

Reklama

Kutno: kompletnie pijany wsiadł na rower. Teraz będzie musiał zapłacić… 2,5 tys. zł!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Kutno: kompletnie pijany wsiadł na rower. Teraz będzie musiał zapłacić… 2,5 tys. zł! - Zdjęcie główne

Kompletnie pijany wsiadł na rower. Teraz będzie musiał zapłacić… 2,5 tys. zł! | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 45-letni rowerzysta miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie – informuje kutnowska policja. Za popełnione wykroczenie, zgodnie z nowym taryfikatorem, mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych.

Reklama

8 lutego po godzinie 14:00 dyżurny kutnowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że drogą w kierunku miejscowości Grochów prawdopodobnie jedzie nietrzeźwy rowerzysta.

- Cyklista poruszał się drogą nie zachowując prostego toru jazdy, co stwarzało ogromne zagrożenie dla niego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci w miejscowości Grochów zatrzymali go do kontroli – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie. 

Podczas kontroli potwierdziło się przypuszczenie zgłaszającego mieszkańca. Okazało się, że 45-latek miał we krwi ponad 3 promile alkoholu. Teraz, zgodnie z nowym taryfikatorem, będzie musiał zapłacić 2,5 tysiąca złotych. 

- Pamiętajmy, że tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie nie tylko skutkuje mandatem, ale może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach tragedii dla samego rowerzysty, jak też innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla podkom. E. Machnik. 

Jeżeli jesteś świadkiem takiego nieodpowiedzialnego zachowania, reaguj. Informując o podejrzanych sytuacjach, niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdym niepokojącym zdarzeniu można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

Info: KPP w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy