Reklama

Reklama

Kutno nadal świętuje rocznicę odzyskania niepodległości. Za nami wyjątkowy koncert [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości pt. „Śpiewamy dla Biało-Czerwonej”. Sala widowiskowa wypełniła się licznie zgromadzoną publicznością.

Reklama

Były to IV Kutnowskiego Spotkania Chóralne organizowane przez Stowarzyszenie Chór Speranza i Prezydenta Miasta Kutno. W Kutnie wystąpiły: Arce Cantores z Gostynina, Camerata ze Rzgowa i oczywiście gospodarz wydarzenia – kutnowski Chór Speranza.

Arce Cantores działa od 2019 roku w Gostyninie. Jak mówią tworzą muzyczną rodzinę w której dzięki wspólnemu śpiewaniu panuje wyjątkowa atmosfera.

- Chór Miejski Arce Cantores zrzesza amatorów, miłośników muzyki. Członkowie zespołu podjęli inicjatywę dla przyjemności śpiewania, muzykę traktują jako ważny element wytchnienia po pracy – mówią o sobie członkowie chóru.

Chór można usłyszeć na przeróżnych festiwalach i wydarzeniach. Dziś pierwszy raz mieliśmy okazję posłuchać ich w Kutnie.

Z kolei Chór Camerata ze Rzgowa gościliśmy już w przeszłości w Kutnie. Chór działa od 2003 roku. Ten dwudziestokilkuosobowy zespół ubogaca uroczystości lokalne zarówno świeckie, jak i kościelne. 

- Należą do nich Święto Odzyskania Niepodległości Polski, Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, Dzień Papieski, Dni Rzgowa, Dożynki Gminne, jubileusze Orkiestry Dętej, KGW Starowa Góra, etc… - można wyczytać w ich mediach społecznościowych.

Na koniec wystąpił kutnowski Chór Speranza działający też jako stowarzyszenie. Speranza na scenach w różnych częściach kraju występuję już od 21 lat. 

Kierownikiem artystycznym, dyrygentem, korepetytorem i akompaniatorem istniejącego już od 21 lat chóru jest Cezary Górczyński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy