Reklama

Reklama

Kutno pokazało moc! Zbiórka na leczenie małego Tobiasza zakończona sukcesem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy o internetowej zrzutce na leczenie małego mieszkańca naszego miasta. Kutnianie pokazali, że można na nich liczyć i wymagana kwota została zebrana.

Reklama

- Pomóżmy synkowi mojej znajomej. Kutno ma tylu mieszkańców, wierzę, że w szybkim tempie uda się zebrać potrzebną kwotę, aby wspomóc w tej sytuacji rodzinę Tobiasza. Dziękuję z całego serca – pisała do nas nasza Czytelniczka.

Wiara mieszkanki w Kutnian okazała się w pełni uzasadniona i wymagana kwota 11 tysięcy złotych została zebrana z nawiązką. Co ważne, Tobiasza nadal można wspierać klikając w TEN LINK.

Na stronie zbiórki czytamy, że Tobiasz jest chłopcem, który jeszcze do niedawna cieszył się pełnią życia. W maju bieżącego roku została postawiona diagnoza: adrenoleukodystrofia.

- Jest to choroba uwarunkowana genetycznie dotykająca chłopców i mężczyzn, o typie dziedziczenia sprzężonego z chromosomem X. Za objawy choroby odpowiada mutacja w genie ABCD1 – opisują bliscy Tobiasza.

Choroba jest związana z zaburzoną przemianą kwasów tłuszczowych o bardzo długich łańcuchach co prowadzi do nagromadzenia ich w różnych narządach. Objawia się szybkim postępowaniem objawiającym się w otępieniu, nadreaktywności, głuchocie, zaburzeniach wzroku, które w najcięższych postaciach choroby pojawiają się między 5–10 rokiem życia. Nie ma skutecznego leczenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy