Reklama

Reklama

Kutno: Starszy mężczyzna bez funkcji życiowych. Z ratunkiem ruszyła m.in. 14-letnia Wiktoria

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (archiwum)

Kutno: Starszy mężczyzna bez funkcji życiowych. Z ratunkiem ruszyła m.in. 14-letnia Wiktoria - Zdjęcie główne

Na lodowisku w Kutnie 14-letnia Wiktoria i inne przypadkowe osoby pomagały mężczyźnie bez funkcji życiowych | foto poglądowe (archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzięki postawie postronnych osób udało się uratować życie starszego mężczyzny. Wśród nich znalazła się 14-latka, która jest druhną w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Do zdarzenia doszło na kutnowskim lodowisku.

Reklama

Kutno: Nastolatka i przypadkowe osoby ruszyły z pomocą starszemu mężczyźnie

Ochotnicza Straż Pożarna z Chodowa zamieściła wpis w którym relacjonuje niebezpieczne zajście. Doszło do niego pod koniec stycznia w Kutnie na lodowisku przy ulicy Kościuszki.

- Druhna Wiktoria z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Chodowie wypoczywając na lodowisku miejskim w Kutnie zwróciła uwagę na starszego mężczyznę, który przewrócił się na lodowisku. Młoda druhna natychmiast zareagowała i po stwierdzeniu zatrzymania funkcji życiowych wdrożyła czynności resuscytacji krążeniowo oddechowej. RKO prowadziła do czasu przybycia na miejscu zespołu ZRM. Po przejęciu pacjenta przez ratowników u poszkodowanego udało się przywrócić czynności życiowe po czym został on przewieziony do szpitala. Wielkie brawa i gratulacje dla naszej młodej druhny. Dzięki jej postawie mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Osobie poszkodowanej życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – napisali druhowie z OSP Chodów.

Komentujący to internauci zwracają uwagę, że Wiktoria nie była jedyną osobą, która ruszyła z pomocą mężczyźnie. Niemniej jej postawa i odwaga zasługują na spory szacunek – nie każdy nastolatek potrafiłby w takiej sytuacji odpowiednio zareagować.

Strażacy z Żychlina doceniają postawę swojej koleżanki z Chodowa

Pojawiają się również głosy zawracające uwagę na to, że członkowstwo w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych niesie za sobą możliwość nabycia odpowiednich umiejętności. Między innymi na ten aspekt zwraca uwagę MDP z Żychlina.

- Pada dużo pytań, czy działalność drużyn pożarniczych ma sens. Kolejnym, świetnym przykładem jest postawa druhny Wiktorii, która bez wahania podjęła niezbędne działania związane z sprawdzeniem oddechu, oraz podjęcia resuscytacji krążeniowo oddechowej u mężczyzny, prowadziła ją aż do przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego, bez wątpienia uratowała ludzkie życie! Całe zdarzenie miało miejsce na Lodowisku miejskim w Kutnie. Druhnie, składamy gratulacje za odwagę, zdecydowanie i opanowanie podczas zdarzenia. Instruktorom, opiekunom MDP gratulujemy świetnego przygotowania młodzieży na takie okoliczności zdarzenia! W młodych nadzieja – zaznacza MDP z Żychlina.

Zarówno druhnie Wiktorii jak i pozostałym osobom pomagającym mężczyźnie na lodowisku gratulujemy zachowania świeżości umysłu i podjęcia odpowiednich działań!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy