Reklama

Reklama

Kutno stawia na sport: Olimpijczycy z wizytą w CTMiT

Opublikowano: czw, 14 maj 2015 16:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zwieńczeniem Wojewódzkich Obchodów Dnia Olimpijczyka w Kutnie było spotkanie w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Uroczystość rozpoczął naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, Jarosław Kotliński. Po nim głos zabrał prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński który w oparciu o prezentację multimedialną przedstawił zarys historyczny oraz największe osiągnięcia sportowe ziemi kutnowskiej. Na spotkaniu obecny był również przewodniczący łódzkiej Regionalnej Rady Olimpijskiej, Mieczysław Nowicki.

Reklama

Prezydent Burzyński przypomniał wybitne, zasłużone dla lokalnego sportu postaci, podkreślił znaczenie kutnowskiego baseball'u dla rozwoju tej dyscypliny sportu w Polsce. Nie zabrakło także kilku słów o występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej Polskiej Ligi Koszykówki, Polfarmexie Kutno, jak i klubie piłkarskim KS Kutno.

Włodarz swoją uwagę poświęcił również Aquaparkowi Kutno, zaznaczając wysoką pozycję parku wodnego w krajowych rankingach. Z. Burzyński odebrał honorowe wyróżnienie za wkład władz miasta w rozwój wojewódzkiego sportu. Słów uznania dla kutnowskiego samorządu nie poskąpił srebrny i brązowy medalista olimpijski w kolarstwie z Montrealu z 1976 r., obecnie przewodniczący Regionalnej Rady Olimpijskiej, Mieczysław Nowicki.

Uroczystość okrasiło wręczenie dyplomów za wybitne osiągnięcia oraz czynny udział w rozkwicie sportu w mieście róż. Po części oficjalnej,na zaproszonych gości czekał drobny poczęstunek oraz symboliczna lampka szampana.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)