Kutno szczęśliwe dla Unii Racibórz

Kutno szczęśliwe dla Unii Racibórz - Zdjęcie główne

WydarzeniaUnia Racibórz w rozegranym na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Kutnie finale Pucharu Polski kobiet w piłkę nożną pokonała 2-0 (1-0) Pogoń Women Szczecin.Przed spotkaniem szczecinianki przywitały piłkarki Unii Racibórz tworząc szpaler. Jest to zwyczaj zaczerpnięty z boisk Hiszpanii, gdzie wita się w ten sposób zdobywcę mistrzostwa kraju.

Od pierwszych minut finałowej potyczki warunki gry dyktowały unitki, które raz po raz atakowały bramkę Pogoni. W 12. minucie raciboranki wprawdzie trafiły do siatki, ale gol Agnieszki Winczo został zdobyty z pozycji spalonej i na tablicy świetlnej nadal widniały dwa zera.

Szczęścia próbowały także Alicja Pawlak i Chorwatka Iva Ladeka, jednak na posterunku była Anna Szymańska, która popisywała się dobrymi interwencjami. Szczecińska golkiperka skapitulowała dopiero w 35. minucie gdy dośrodkowanie Patrycji Pożerskiej celną główką sfinalizowała Anna Żelazko.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się i tonu grze nadawały ponownie piłkarki z Raciborza. W 64. minucie na 2-0 podwyższyła najskuteczniejsza zawodniczka polskiej ligi Agnieszka Winczo i szczecinianki straciły wiarę w zwycięstwo. Wynik mógł być wyższy, jednak podopieczne Remigiusza Trawińskiego nie grzeszyły skutecznością.

Unia Racibórz 2-0 Pogoń Women Szczecin
Anna Żelazko 35', Agnieszka Winczo 64'

Unia: Wilk - Pawlak, Mika, Konsek, Stobba, Landeka, Pożerska (82' Sosnowska), Bojdová (65' Ištóková), Żelazko, Winczo, Wiśniewska (73' Krupa);

Pogoń: Szymańska - Propošina, Pałaszewska, Szybińska, Piotrowska, Barlewicz, Kaźmierczak (86' Levčenko), Siwińska, Żyła (68' Zdunek), Gumuła (88' Kornacka), Barlage (70' Ładniak);