Reklama

Reklama

Kutno: Ważna zmiana w Strefie Płatnego Parkowania. Pojawiła się nowa forma płatności

Opublikowano: pon, 7 lut 2022 17:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od dziś Strefa Płatnego Parkowania uruchomiła możliwość dokonywania płatności za bilet parkingowy przy użyciu telefonu komórkowego za pośrednictwem aplikacji CityParkApp - informuje Urząd Miasta Kutno.

Reklama

Przypomnijmy, że Strefa Płatnego Parkowania w Kutnie została przywrócona 1 lutego. Obejmuje dziewięć lokalizacji: fragment ulicy Sienkiewicza na odcinku od Słowackiego do ulicy Podrzecznej, Narutowicza (na odcinku od Sienkiewicza do Ronda Solidarności), Kilińskiego, Teatralnej, Miłej, Zamenhofa i Joselewicza oraz na południowej i zachodniej pierzei Placu Wolności, a także na wschodniej pierzei Placu Piłsudskiego. 

Jak płacić przy użyciu telefonu?

Po pobraniu aplikacji należy zarejestrować swój pojazd, a następnie wydrukować identyfikator i umieścić go za przednią szybą. Można go również odebrać bezpłatnie w biurze obsługi SPP. 

Biuro funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00 na Placu Wolności 1 A (pawilon wystawienniczy). Kontakt do biura: 535  656 144, e-mail: [email protected]

Zalety korzystania z aplikacji CityParkApp:

Nie musimy mieć przy sobie monet.

Nie przepłacamy - aplikacja mierzy czas postoju, dzięki czemu płacisz dokładnie tyle, ile trwało parkowanie (zgodnie z cennikiem SPP).

Nie trzeba się martwić o bilety - wystarczy, że raz umieścimy identyfikator usługi na szybie samochodu, a nasz kontroler zawsze będzie wiedział, że korzystamy z CityParkApp.

Nie musimy wracać do samochodu, aby przedłużyć parkowanie.

Strefa płatnego parkowania - cennik

Dodajmy, że strefa funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Opłata za pierwsze 20 minut wynosi 50 groszy. Za pierwszą godzinę postoju zapłacić trzeba 2,00 zł natomiast za drugą i trzecią godzinę 2,50 zł. Za czwartą i kolejne godziny opłata znów wynosi 2,00 zł. 

Mieszkańcy mogą wykupić sobie specjalne identyfikatory umożliwiające korzystanie ze strefy bez każdorazowego uiszczania opłaty. Mieszkańcy z obszaru funkcjonowania Strefy zapłacą za niego 30 złotych. Przedsiębiorcy działający w obszarze Strefy mogą wykupić identyfikator za 100 złotych. Ogólnodostępny identyfikator kosztuje natomiast. Posiadacze identyfikatorów nie mają jednak gwarancji wolnego miejsca parkingowego.

Za parkowanie bez wniesienia opłaty oraz bez identyfikatora trzeba zapłacić 30 złotych, jeśli dokonamy opłaty w ciągu trzech dni po dniu wystawienia wezwania. Po upływie trzech dni opłata wzrośnie do 150 złotych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy