Kutno zwycięża w biegach przełajowych!

Kutno zwycięża w biegach przełajowych! - Zdjęcie główne

WydarzeniaKutnowskie szkoły bardzo ładnie zaprezentowały się na Mistrzostwach Rejonu Wojewódzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, rozegranych wczoraj w Rawie Mazowieckiej. Zwycięstwo zanotowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 9, podopieczne trenerki Małgorzaty Kudła.

Sztafeta 15x800 m (dziewczęta klasy 4-6) zdecydowanie wygrała w stawce siedmiu drużyn (sześć z nich zostało zdublowanych) z powiatów kutnowskiego, łowickiego, skierniewickiego i rawskiego. Duży sukces odnieśli również chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 9 (nauczyciel Jacek Kudła), zajmując drugie miejsce i ulegając po zaciętej walce gospodarzom z Rawy Mazowieckiej.

Świetnie zaprezentowały się także dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Kutnie (nauczyciel prowadzący Piotr Sala). Biegnąc w sztafecie 10x800m, dziewczęta po zaciętej i bardzo wyrównanej walce zajęły drugie miejsce, prowadząc jeszcze do przedostatniej zmiany. Wszystkie w/w sztafety wywalczyły awans do finału Wojewódzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się 25 października w Łodzi.

Należy dodać, że z naszego powiatu awans wywalczyli także chłopcy z Gimnazjum w Żychlinie, którzy ukończyli bieg w Rawie Mazowieckiej na drugim miejscu. Wszystkim drużynom życzymy sukcesów na Finale Wojewódzkim.