Reklama

Reklama

Kutnowscy nauczyciele badają się na COViD-19. Ilu z nich poddało się testowi?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/UM Kutno

Kutnowscy nauczyciele badają się na COViD-19. Ilu z nich poddało się testowi? - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe/UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad połowa nauczycieli klas I-III oraz pracowników kutnowskich szkół podstawowych zdecydowała się na wykonanie testów przesiewowych wykrywających COVID-19.

Reklama

Przypomnijmy, że wczoraj minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował o tym, że najmłodsi uczniowie wracają do szkół i będą uczyć się stacjonarnie. Również w poniedziałek ruszyły przesiewowe badania nauczycieli wykrywające zakażenie koronawirusem. Jak wynika z danych zebranych przez dyrektorów kutnowskich placówek, 52 procent nauczycieli i pracowników zapisało się na test.

- W sumie przebadanych zostanie 159 osób.  Pracownicy oświaty zgłaszają się do sanepidu w celu wykonania testu. Najwięcej nauczycieli i pracowników administracji przetestuje się w Szkole Podstawowej nr 6. Będzie to 36 osób. 32 osoby będą przetestowane w Szkole Podstawowej nr 1 – wylicza Zbigniew Wdowiak, Zastępca Prezydenta Kutna.

Badania wykonywane będą do piątku (15.01). Wynik badania każda z testowanych osób otrzyma najpóźniej w niedzielę, (17.01). Uczniowie wrócą do szkół od 18.01.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy