Reklama

Reklama

Kutnowscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uchodźców. Można ich spotkać m.in. pod Urzędem Miasta [FOTO]

Opublikowano: pon, 21 mar 2022 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mundurowi z kutnowskiej komendy docierają do uchodźców, którzy uciekając przez wojną, znaleźli schronienie w naszym mieście. Przestrzegają ich przed ewentualnymi zagrożeniami, z jakimi może się spotkać osoba w trudnym położeniu życiowym, dodatkowo nieznająca języka. Stróże prawa rozdają ulotki w języku ukraińskim oraz przekazują cenne informacje i wskazówki. Ostatnio można było ich spotkać przed Urzędem Miasta.

Reklama

Trudno sobie wyobrazić w jakiej dramatycznej sytuacji znalazły się osoby uciekające ze swojej ojczyzny, często z jedną walizką czy z dzieckiem na rękach. Są to najczęściej kobiety z dziećmi, które przekraczają granice naszego kraju zmęczone, słabe, zdezorientowane, a do tego bardzo często nie znające języka polskiego. 

Właśnie takie sytuacje mogą wykorzystać różnego rodzaju grupy przestępcze i osoby żerujące na tragedii uchodźców, które chcą dążyć do szybkiego zysku.

Jak podkreślają policjanci, funkcjonariusze nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem uchodźców, ale również prowadzą działania profilaktyczne mające charakter informacyjny na temat potencjalnych zagrożeń z jakimi mogą się spotkać. 

- Takie działania prowadzone są wszędzie tam gdzie możemy spotkać obywateli Ukrainy, między innymi w punktach informacyjnych, w których nadawany jest uchodźcom PESEL. Policjanci rozdają ulotki w języku ukraińskim dotyczące m.in. problematyki handlu ludźmi i zaginięć osób, a także przekazują cenne informacje i wskazówki na temat numerów telefonów pod którymi mogą uzyskać pomoc – informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie. 

Info: KPP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)