Reklama

Reklama

Duże utrudnienia na A1, możliwe całkowite zamknięcia ruchu. Powodem zniszczenia po wypadku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Duże utrudnienia na A1, możliwe całkowite zamknięcia ruchu. Powodem zniszczenia po wypadku - Zdjęcie główne

Na autostradzie A1 możliwe będą duże utrudnienia w ruchu | foto poglądowe-archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy z Kutna podróżujący autostradą A1 w stronę Katowic muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że będą one spowodowane naprawą uszkodzeń po zdarzeniu drogowym.

Reklama

- W związki z koniecznością przeprowadzenia usunięcia uszkodzeń infrastruktury po wypadku z udziałem samochodu ciężarowego, w przyszłym tygodniu należy spodziewać się utrudnień na węźle Piotrków Trybunalski Południe (A1/DK74j). Prace będą prowadzone po prawej stronie jezdni prowadzącej w kierunku Katowic tuż przed węzłem – na 349-ym kilometrze trasy – podaje Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. komunikacji w łódzkiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W związku z tym konieczne będzie wyłączenie odcinka jezdni zbiorczo – rozprowadzającej i łącznicy na kierunku Łódź – Bełchatów. Przejazd na wprost – w stronę Katowic będzie odbywał się normalnie.

- W wyniku zdarzenia drogowego zniszczone zostały bariery energochłonne i ekrany akustyczne. Naprawa będzie wymagała rozbiórki uszkodzonego fundamentu słupa mocującego panele dźwiękochłonne, a następnie wykonanie nowego, co wymaga prac betoniarskich – opisuje Maciej Zalewski.

Po wstępnym etapie, konieczne będzie odczekanie, aż beton uzyska odpowiednią wytrzymałość. Wówczas uzupełnione zostaną panele akustyczne i w dalszej kolejności naprawiona bariera.

W czasie prowadzonych prac, jadący autostradą A1 od strony Łodzi w kierunku Bełchatowa, będą musieli (po zjechaniu z ciągu głównego przewiązką na łącznicę) kierować się na Piotrków, następnie zawrócić po wschodniej stronie węzła i pojechać w kierunku zachodnim. (Konieczne będzie pokonanie ¾ węzła).

Prace ruszą w poniedziałek 21 marca ok. godz. 8:00 i będą polegały m in. na montażu oznakowania pionowego i malowaniu tymczasowego oznakowania poziomego. We wtorek prace mają ruszyć około godz. 4.

- W związku z tym na odcinku kilkuset metrów przed węzłem ruch na jezdni w kierunku Katowic zostanie wprowadzone zwężenie z 3 do 2 pasów ruchu. Po zakończeniu prac przygotowawczych ruch zostanie przywrócony do pierwotnego stanu – wyjaśnia M. Zalewski.

Zamknięty zostanie pas wyłączenia oraz jezdnia zbiorczo – rozprowadzająca po zachodniej stronie węzła. Należy liczyć się z chwilowym CAŁKOWITYM ZATRZYMANIEM RUCHU W KIERUNKU KATOWIC w związku z tymi pracami. Jednocześnie zostanie uruchomiony tymczasowy zjazd pozwalający w pełni korzystać z węzła.   

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez kilka dni,  potrzebnych do przeprowadzenia pierwszego etapu prac. Następnie (na czas „dojrzewania" betonu, co powinno trwać ok. 7 dni) przywrócona zostanie stała organizacja ruchu, po czym, na potrzeby zakończenia prac (montaż ekranów i barier) ponownie na kilka dni trzeba będzie wprowadzić opisaną tymczasową organizację ruchu.   

GDDKiA apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, bezwzględnego stosowania się do sygnałów podawanych przez osoby kierujące ruchem i przewidzianych ograniczeń prędkości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy