Reklama

Reklama

Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Grozi im nawet do 10 lat więzienia!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kryminalni z Kutna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa dotyczące przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. Śledczy przedstawili zatrzymanym łącznie 17 zarzutów. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Reklama

Kilka dni temu kutnowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu etui wraz z dokumentami oraz kartą płatniczą. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca w jednym ze sklepów zabrał pozostawione na ladzie etui, a następnie korzystając z karty płatniczej, kilkukrotnie usiłował zapłacić nią za zakupy. W efekcie 11 razy dokonał płatności zbliżeniowo. Mundurowi ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę 300 złotych. 

Zawiadomieni o tym policjanci od razu zajęli się sprawą. Kryminalni, analizując zebrany materiał dowodowy oraz zabezpieczony monitoring wytypowali sprawców. 15 lipca zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 28 lat, przebywających na terenie naszego miasta. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyznom łącznie 17 zarzutów dotyczących przywłaszczenia, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do popełnienia tych przestępstw.

Za przywłaszczenie mienia grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat więzienia.

Policja apeluje, aby chronić swój PIN do karty i nie zapisywać go na karcie czy kartce noszonej w portfelu. 

- Jeśli posługujemy się w sklepie terminalem płatniczym, zasłońmy ręką wpisywany kod, aby żadne oczy lub zainstalowana kamera nie mogły go dostrzec. Pamiętajmy też o zabraniu karty z czytnika po zakończeniu transakcji i od razu schowania jej do torebki w bezpieczne miejsce. Nie odkładajmy portfeli i dokumentów na ladach sklepowych podczas pakowania zakupów – podkreślają kutnowscy policjanci. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE