Reklama

Reklama

Szykuje się kolejny burzowy dzień. Jest nowe ostrzeżenie dla Kutna i okolic

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Szykuje się kolejny burzowy dzień. Jest nowe ostrzeżenie dla Kutna i okolic - Zdjęcie główne

Szykuje się kolejny burzowy dzień. Jest nowe ostrzeżenie dla Kutna i okolic | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiejszej nocy burze po raz kolejny nawiedziły powiat kutnowski. Na szczęście tym razem były zdecydowanie łagodniejsze niż ostatnio. Dobra wiadomość jest taka, że dzisiaj będzie bezpieczniej, zła, że nadal może zagrzmieć.

Reklama

IMGW po raz kolejny wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem dla naszego powiatu. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu. Alert obowiązuje od godz. 8:00 do 23:00 16 lipca. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że zostanie on wydłużony, jak to miało miejsce ostatniej nocy. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%, stopień zagrożenia jest jednak tym razem mniejszy. Wczoraj IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, dzisiaj jest to stopień pierwszy.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach gwałtowne burze wyrządziły w powiecie kutnowskim naprawdę duże szkody. Tylko od 9 do 12 lipca, w związku z usuwaniem szkód po nawałnicach, strażacy z naszego regionu interweniowali niemal 100 razy. 

Burze, które przeszły przez powiat kutnowski w nocy z 14 na 15 lipca również spowodowały dużo zniszczeń – powalone drzewa blokowały ulice, setki osób zostały pozbawione prądu (CZYTAJ), a w najbardziej poszkodowanej części powiatu silne porywy wiatru zerwały dachy. O wszystkim informowaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE