Kutnowscy "siłacze" na podium Pucharu Polski

Kutnowscy "siłacze" na podium Pucharu Polski - Zdjęcie główne

WydarzeniaPiotr Wojtalik i Antoni Kaliński ze Stowarzyszenia Trójboju Siłowego i Kulturystki w Kutnie stanęli na podium w Pucharze Polski Kobiet i Mężczyzn oraz Weteranów i Weteranek w wyciskaniu leżąc, które odbyły się 23,24 czerwca w Gostyniu.II miejsce w kategorii wagowej (do 125 kg) zajął Piotr Wojtalik, wyciskając 260 kg. Piotr był bardzo blisko zajęcia pierwszego miejsca, niestety nie udało mu się zaliczyć trzeciego podejścia, które gwarantowałoby zwycięstwo w turnieju.

III miejsce w kategorii seniorów zajął Antoni Kaliński, wyciskając 120 kg i jednocześnie ustanawiając nowy rekord Polski w kategorii „weteran” (50-60 lat). - To bardzo duży sukces, warto dodać, że drużynowo zajęliśmy 10 miejsce, na 23 drużyny z całej Polski, które wystartowały w Pucharze - mówi, Antoni Kaliński. W Pucharze wystartowało około 100 sportowców z całej Polski.

na zdjęciu: Antoni Kaliński