reklama
reklama

Kutnowscy strażacy odnotowali już ponad 20 takich pożarów. "Za większość odpowiada człowiek"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Kutnowscy strażacy odnotowali już ponad 20 takich pożarów. "Za większość odpowiada człowiek" - Zdjęcie główne

W tym roku kutnowscy strażacy odnotowali już ponad 20 pożarów traw | foto poglądowe-archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaStrażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie apelują do mieszkańców, by ci nie wypalali traw. To zjawisko niebezpieczne dla środowiska, zabudowań i zwierząt.
reklama

Dziś rano strażacy poinformowali, że od początku tego roku do pożarów traw i nieużytków wyjeżdżali już 22 razy. 

Wiemy, że ta liczba już jest większa, bo od czasu przekazania tej informacji do momentu publikacji tego artykułu doszło do co najmniej jednego takiego zdarzenia.

Od 1 marca do 30 kwietnia trwa kampania społeczna „Stop Pożarom Traw”. Aktywnie uczestniczą w niej strażacy z powiatu kutnowskiego. Jej celem jest uświadomienie mieszkańcom jakie zagrożenia niosą ze sobotą takie zdarzenia, bowiem:

reklama

- Za ponad 94 proc. przyczyn ich powstania odpowiedzialny jest człowiek – podkreślają strażacy.

Celowe wypalanie traw zazwyczaj prowadzi do powstania szeregu zagrożeń dla życia i zdrowia człowieka, zwierząt, a także środowiska naturalnego. Palące się w niekontrolowany sposób suche pozostałości roślinne mogą stanowić poważne zagrożenie pożarowe, jeśli w pobliżu znajdują się lasy, budynki mieszkalne lub gospodarcze albo zakłady przemysłowe. Unoszący się dym może również spowodować zagrożenie na drodze, wynikające z nagłego ograniczenia widoczności uczestnikom ruchu.

reklama

Ryzyko, jakie niesie ze sobą wypalanie traw na łąkach i nieużytkach rolnych, jest ogromne. Nieuwaga, nagła zmiana kierunku wiatru lub niekorzystne ukształtowanie terenu mogą spowodować pożar, którego opanowanie możliwe będzie jedynie przez jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Ofiarami ognia lub dymu mogą być nie tylko ludzie ale też dziko żyjące zwierzęta, a ziemia na "wypaleniskach" staje się jałowa.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama