Reklama

Reklama

Kutnowska młodzież ramię w ramię ze szpitalem. "To akcja niespotykana na skalę województwa" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wspólne kroki w celu zwiększenia liczby szczepień przeciwko COViD-19 podjęli uczniowie "Troczewskiego" wraz z Kutnowskim Szpitalem Samorządowym. Dzisiaj odbyło się podsumowanie ostatnich tygodni akcji "Ambasadorzy Punktu Szczepień". Jej uczestnicy i koordynatorzy nie ukrywają, że efekty dotychczasowych działań można uznać za spory sukces.

Reklama

Przypomnijmy, ze podsumowanie pierwszego etapu akcji miało miejsce 21 października.

Dzisiejsze spotkanie w sali konferencyjnej kutnowskiego szpitala poprowadziła Dorota Kaźmierczak. Najważniejszymi jej uczestnikami była młodzież Zespołu Szkół nr 2 im. Antoniego Troczewskiego: Weronika, Natalia, Paweł, Roksana, Modesta i Dominik, czyli Ambasadorzy Punktu Szczepień. Wszyscy byli zgodni, że możliwość promocji szczepień przeciw COViD-19 dała im mnóstwo satysfakcji. 

W konferencji udział wzięli także: prezes KSS - Artur Gur, wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska, dyrektor ZS nr 2 - Joanna Zielińska oraz - odpowiedzialny za wdrożenie projektu - zastępca dyrektora szpitala, Bartosz Serenda.   

- Jest to akcja fajna i chyba niespotykana na skalę województwa, czy może nawet całej Polski. Polegała ona na tym, że młodzież rozklejała plakaty, propagowała w innych szkołach akcję szczepionkową, przekonywała innych, dając przykład, samemu się szczepiąc - wyliczał prezes kutnowskiego szpitala - Dzięki tej akcji, w listopadzie i grudniu lista zaszczepionych mieszkańców wzrosła dwukrotnie, biorąc pod uwagę wcześniejsze miesiące. Uważam więc, że to jest duży sukces. Trzymam kciuki za dalsze miesiące, bo szczepimy się cały czas - zakończył Artur Gur.

Wyrazy uznania dla uczniów "Troczewskiego" wyraziła również wicestarosta. 

- Droga młodzieży, bardzo dziękuję Wam za zaangażowanie, za wdrożenie tego słusznego kierunku, który jest jedynym słusznym kierunkiem do walki z koronawirusem i apeluję do reszty społeczeństwa, żeby w ślad za naszą młodzieżą sami poszli w ten trend szczepienny - apelowała Magdalena Krupińska-Kotulska.

Dumy z młodzieży nie kryła dyrektor Zespołu Szkół nr 2. 

- Jestem bardzo dumna z moich dzieciaków za to, że włączyły się w tak szlachetną akcję. Myślę, że nawet jeśli jedna osoba zaszczepi się pod wpływem tych plakatów, które nasza młodzież zaprezentowała, to było warto - przekonywała Joanna Zielińska. 

Spotkanie zwieńczone zostało złożeniem podpisów pod plakatem promującym akcję szczepień. Jak wyjaśnia prezes Artur Gur, inicjatywa potrwa co najmniej do końca roku szkolnego. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy