Reklama

Reklama

Urząd komentuje uszkodzenie fontanny. "Jesteśmy zażenowani" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejny raz uszkodzona została fontanna na kutnowskim Placu Wolności. Do zdarzenia doszło dziś około południa, na miejscu pracuje policja. Obecni są także przedstawiciele Urzędu Miasta w Kutnie.

Reklama

Fontanna była niemal świeżo po naprawie po poprzednim identycznym incydencie. Wystarczyło kilka tygodni, by sytuacja się powtórzyła.

Kolejny raz granitowe płyty fontanny zapadły się pod ciężarem samochodu dostawczego.

- Jesteśmy zdegustowani i zażenowani. Niestety kolejny raz okazało się, że przez nieostrożność kierowcy uszkodzona została fontanna na Placu Wolności. Musimy znowu naprawiać fontannę, ponownie sprawcą zdarzenia był dostawca do jednego z lokali gastronomicznych – komentuje Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Kutnie.

Magistrat – podobnie jak w przypadku poprzedniego incydentu – zamierza wyciągać konsekwencje wobec firmy, której kierowca uszkodził fontannę. Koszt poprzedniej naprawy wyniósł około 40 tysięcy złotych. Jeśli w tym przypadku również nie została uszkodzona instalacja wodna to naprawa powinna kosztować mniej więcej tyle samo.

Rozwiązaniem problemu mógłby być zakaz wjazdu, lecz władze Kutna chcą uniknąć wypełnienia przestrzeni placu znakami drogowymi. Po poprzednim zdarzeniu pojawiła się koncepcja, by fontannę ogrodzić poprzez nasadzenia lub montaż małej architektury. Urząd Miasta nie wyklucza podjęcia takich działań.

- Konsultowaliśmy pewne rozwiązania. Być może fontanna zostanie odgrodzona donicami z zielenią, żywopłotem, lub pojawią się ławki. Jest to do rozważenia, są różne koncepcje. Mam nadzieję, że uda się to szybko przeprowadzić by nie dopuścić do podobnych incydentów w przyszłości – dodaje K. Klimaszewski.

Poprzednio fontanna została uszkodzona 25 listopada. Kierowca samochodu dostawczego, próbując wyjechać z Placu Wolności, wjechał na płyty fontanny i zarwał je. 33-letni kierowca został ukarany mandatem. Urzędnicy miejscy złożyli wniosek o zabezpieczenie odpowiedniej kwoty na naprawę szkód z pieniędzy ubezpieczyciela sprawcy tego zdarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy