Reklama

Kutnowska policja alarmuje! Elegancko ubrani oszuści zaczepiają starsze osoby i...

Opublikowano:
Autor:

Kutnowska policja alarmuje! Elegancko ubrani oszuści zaczepiają starsze osoby i... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj doszło na terenie naszego miasta do oszustwa metodą na tzw "kuferek" Osoby, które w ostatnim czasie były na ulicy zaczepiane przez przypadkowe osoby i pytane o drogę do szpitala proszone są o kontakt z policją po nr 47 842-21-00.

Metoda na tzw "kuferek" jest znana oszustom i policji od lat. Przeważnie elegancko ubrani oszuści zaczepiają grzecznie na ulicy starszą osobę i proszą o pomoc. Wyjaśniają, że pochodzą spoza Polski i informują, że wydarzył się wypadek i ktoś z ich bliskich trafił do szpitala. Proszą przy tym o wskazanie drogi i tłumaczą, że nie znają miasta.

Kiedy senior zgodzi się pomóc, oszuści proponują mu, żeby wsiadł z nimi do samochodu i wskazał im drogę do szpitala. Zapewniają, że po wszystkim odwiozą go do domu. W tym momencie pojawia się przeważnie prośba o pożyczenie pieniędzy. Oszuści twierdzą, że muszą szybko wrócić do lekarza i zapłacić mu, ale mają tylko zagraniczną walutę. Jako zastaw i gwarancję, że pieniądze oddadzą, zostawiają kuferek, do którego rzekomo wkładają coś cennego, np. dolary, biżuterię czy luksusowy zegarek. Znikają z pieniędzmi... a kuferek jest oczywiście pusty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE