Reklama

Reklama

Kutnowska policja apeluje do mieszkańców: "Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Kutnowska policja apeluje do mieszkańców: "Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!" - Zdjęcie główne

Kutnowska policja apeluje do mieszkańców: "Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!" | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Obecna pora roku powoduje, że na dworze robi się coraz chłodniej, a trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych i samotnych. Wzorem lat ubiegłych policjanci będą zwracać szczególną uwagę na miejsca w których takie osoby mogą przebywać. Apelujemy - nie przechodźmy obojętnie obok takich osób. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!

Reklama

Każdego roku w okresie zimowym policjanci odnotowują przypadki zgonów osób z powodu wychłodzenia organizmu.

- Właśnie w tym zbliżającym się trudnym okresie Policja podejmuje wzmożone działania prewencyjne zmierzające do udzielania pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Mają one na celu dotarcie do miejsc przebywania osób bezdomnych i udzielanie tym osobom niezbędnej pomocy i informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach - mówi kom. Edyta Machnik, oficer prasowa kutnowskiej policji. 

Policjanci wspólnie z innymi służbami biorącymi udział w działaniach, między innymi funkcjonariuszami straży miejskiej, przeprowadzają stałe kontrole ogrodów działkowych, pustostanów, klatek schodowych i innych miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przeciwdziałanie tym tragicznym zdarzeniom. Informacje o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą być narażone na wychłodzenie organizmu przekazywane są pracownikom socjalnym.

- Skuteczność działań uzależniona jest także od aktywności mieszkańców, dlatego apelujemy o informowanie policjantów lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują. Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany, itp. Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie. Każde przekazane zgłoszenie będzie natychmiast sprawdzane. Pamiętaj masz możliwość poinformowania nas za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - apeluje kom. Edyta Machnik.

Info: KPP w Kutnie

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy