Reklama

Reklama

Kutnowska policja startuje z nową akcją. Chodzi o bezpieczeństwo dzieci

Opublikowano: śr, 8 cze 2022 10:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci wspólnie z uczniami jednego z kutnowskich liceów oraz Akademią Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie podjęli działania na rzecz cyberbezpieczeństwa najmłodszych. Inauguracja projektu odbędzie się już w najbliższy piątek, 10 czerwca. Na czym dokładnie będzie polegała akcja?

Reklama

Jak podkreślają funkcjonariusze, edukacja użytkowników Internetu, szczególnie tych najmłodszych, jest bardzo ważną kwestią dla policyjnych profilaktyków. W związku z tym kutnowscy policjanci wspólnie z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H.Dąbrowskiego oraz Akademią Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie stworzyli materiał profilaktyczno-edukacyjny w postaci książeczki pt. „Tajemnicza sieć pająka". Jej odbiorcami mają być uczniowie szkół podstawowych. 

- W książeczce tej poruszone są najważniejsze zagrożenia, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się, serfując po sieci. Wszystko opisane jest w formie historyjek, które opowiada główny bohater pająk Artur. Materiał ten jest również dostępny w formie online, dzięki stworzonej w tym celu stronie internetowej, na której można poszerzyć swoją wiedzę na temat opisywanych zagrożeń. Każda  historia posiada również swój kod QR, który po zeskanowaniu telefonem, przenosi nas bezpośrednio do strony internetowej i opisywanego na niej zagrożenia w wersji rozszerzonej – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie. 

Inauguracja projektu „Tajemnicza sieć pająka" odbędzie się 10 czerwca podczas organizowanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie konferencji "(Nie)bezpieczna sieć". Projekt będzie również wdrożony w działania profilaktyczne realizowane przez kutnowskich policjantów w szkołach podstawowych od nowego roku szkolnego. 

- Zachęcamy również wychowawców i pedagogów szkolnych do korzystania z przygotowanego materiału podczas prowadzonych zajęć z dziećmi – podkreśla podkom. E. Machnik. 

Policja przypomina, że w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi. Wszystko, co publikujemy i piszemy, pozostanie w niej na długi czas. 

- Umieszczane informacje powinny być dobrze przez nas przemyślane. Komentarze pisane na różnych stronach powinny dobrze świadczyć o jego autorze. Tak jak w codziennym życiu, powinniśmy odnosić się z szacunkiem do innych ludzi, dlatego wszyscy dbajmy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni – apelują funkcjonariusze. 

Info: KPP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy