Witold Mikołajczuk urodził się 6 września 1981 w Żarach. Jako kompozytor, akordeonista, gitarzysta, wokalista, autor tekstów i aranżer, przez lata zdobywał sympatię coraz szerszej publiki, grając zarówno dla garstki przypadkowych przechodniów, czy warszawskim metrze, jak i na Stadionie Narodowym. Grywał także w Kutnie. Ostatnio gościł u nas 1 lipca 2021 roku, kiedy zagrał w KDK, wcześniej - w 2019 r. - występował w kutnowskiej bibliotece, rozkochując w sobie publikę (w galerii pod artykułem znadziecie zdjęcia z jego występów w naszym mieście).
Niestety, dziś pojawiły się informacje o śmierci artysty.
- Kochani…z przykrością informujemy, że dnia 04.01.2024 odszedł Nasz Ukochany Witek Muzyk Ulicy. Witku zmieniłeś nasze postrzeganie świata i muzyki, jesteśmy wdzięczni za każdą wspólną chwilę, spotkania, koncerty i piękno, które dałeś światu. Prosimy o uszanowanie spokoju rodziny, najbliższych i przyjaciół w tym trudnym czasie. O uroczystościach pogrzebowych poinformujemy w najbliższych dniach - czytamy na oficjalnej stronie Witka Muzyka Ulicy.
Witold Mikołajczuk dorastał w Kołczynie, niewielkiej miejscowości położonej w gminie Rokitno, dokąd przeprowadził się z matką w 1989 roku z Żar. Muzyczny samouk, ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Na przełomie trzeciej i czwartej klasy założył z przyjaciółmi zespół rockowy o nazwie "Śrubokręt". Pracował jako wolontariusz muzyczny, uczył za darmo muzyki w szkole podstawowej.
Żyjąc przez rok na ulicach Warszawy, komponował utwory, a amatorskie nagrania kilku występów ulicznych umieścił na YouTube oraz Facebooku. W ciągu miesiąca osiągnęły łącznie ponad milion wyświetleń. Z grupą przyjaciół, za pomocą platformy crowdfundingowej, wydali pierwszy album Gram dla Was (2016). W ten sam sposób wydali też drugi album, zatytułowany Folko Rocko Punko Polo (2018).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.