Reklama

Reklama

[FOTO] Kutnowska stacja wprowadziła ten nowoczesny system. Skorzystają na nim właściciele diesli

Opublikowano: 19 kwietnia 2021 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dobre wieści dla właścicieli aut z silnikami Diesla. W Kutnie będzie można zatankować AdBlue bezpośrednio z dystrybutora. Takie rozwiązanie wprowadziła stacja paliw w Wierzbiu.

Reklama

- Zamontowany został profesjonalny system do dystrybucji tego dodatku, co z pewnością ułatwi wielu osobom "życie". Jak wiadomo, w Kutnie brakowało tego typu rozwiązań, zwłaszcza w tej części miasta (przypomnę, że stacja jest zlokalizowana na wylocie z Kutna w stronę Płocka po prawej stronie pod marką własną Już Gaz, przy drodze krajowej nr 60, 4 km od autostrady A1 węzeł SÓJKI). Możliwość tankowania AdBlue bezpośrednio z dystrybutora na stacji to wygoda i lepsza cena! - czytamy na stronie Świat paliw. 

Czym jest AdBlue?

Dodatek AdBlue stosowany jest w wielu współczesnych modelach samochodów zasilanych dieslem. To wynik wprowadzenia rygorystycznej normy Euro 6. Bez wtrysku AdBlue pomyślne przejście testów emisji szkodliwych związków nie byłoby możliwe.

Wbrew temu, co sugeruje nazwa, AdBlue to nie niebieski, a bezbarwny i nietoksyczny płyn, w którego skład wchodzi mocznik (32,5%) oraz woda demineralizowana (67,5%). Niewielka ilość płynu wtryskiwana jest do spalin w układzie wydechowym. Pod wpływem wysokiej temperatury i mocznika szkodliwe tlenki azotu zmieniają się w amoniak i dwutlenek węgla. Podobną technologię stosuje się od lat w autobusach i samochodach ciężarowych.

Z technologii AdBlue korzysta wiele diesli zarejestrowanych po 2015 r. Mowa głównie o autach spod szyldu: Audi, BMW, Citroen, Jaguar, Mercedes, Skoda,Volkswagen, Seat, Peugeot, Renault.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -2

  golonka

  co za parówy z tego kci

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -1

  SKutnowianin

  Przecież to tylko reklama tej firmy z Wierzbia.

 • 3 miesiące temu | ocena +8 / -0

  Grzegorz

  Od dawna na Bp to jest

 • 3 miesiące temu | ocena +8 / -0

  Mikołaj

  Hallo ....bp skleczkowska kutno ma juz to chyba ze 3 lata....czy wy jesteście poważni?