Kutnowski akcent na MŚ w brydżu

Kutnowski akcent na MŚ w brydżu - Zdjęcie główne

WydarzeniaPo blisko dwutygodniowych zmaganiach z udziałem 1585 zawodniczek i zawodników z całego świata zakończyły się 5 Otwarte Mistrzostwa Europy w Brydżu Sportowym POZNAŃ 2011.Spory sukces zanotowali reprezentujący Polskę kutnianie Adam Pawłowski - Wiesław Niciński z klubu KDK1 zajmując w finale B świetne 6 miejsce na 182 pary z wynikiem 58,29%. Złoty medal i Mistrzostwo Europy zdobyli niespodziewanie młodzi Polacy Mikołaj Taczewski - Artur Guła, którzy zwyciężyli w 52-parowym finale A z wynikiem 56,81%. Ogółem w tej konkurencji na starcie stanęło 722 zawodników, którzy przez 6 dni walczyli w eliminacjach, półfinałach i finałach.

W konkurencji seniorów po złoto sięgnęli również Polacy Aleksander Jezioro-Jerzy Russyan (64,02%) zaś na 40 miejscu uplasowali się kutnianie Karol Pokorski-Lech Warwocki (47,41%).

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został mieszkający na stałe w USA Polak Jacek Pszczoła, który triumfował w teamach grając w amerykańskiej drużynie MAHAFFEY (Cohler , Pszczoła, Lev, Hanssen, Mahaffey, Meckstroth, Rodwell). Nie odegrali żadnej roli faworyci Helgemo-Helness Norwegia czy Fantoni-Nunez Włochy.

Atrakcją Mistrzostw był udział w zawodach znanej polskiej aktorki Renaty Dancewicz, która grając ze swoim partnerem życiowym Tomaszem Winciorkiem w konkurencji mixt zajęła 3 miejsce w eliminacjach i po przejściu przez półfinał ostatecznie finiszowała na 47 miejscu z finale B z wynikiem 52,67%.