Reklama

Kutnowski szpital będzie przyjmował tylko chorych na COVID-19. Co z innymi pacjentami?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś informowaliśmy o decyzji wojewody łódzkiego mówiącej o tym, że kutnowski szpital będzie przyjmował wyłącznie pacjentów chorych na COVID-19. Do naszej redakcji zgłaszają się Czytelnicy z pytaniami o to, jak teraz będzie funkcjonowała placówka. Znamy nieco więcej szczegółów w tej sprawie.

W kutnowskim szpitalu od 30 października do odwołania będą realizowane świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, zwalczaniem i przeciwdziałaniem COVID-19. Pojawi się 241 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. W tej liczbie znajdzie się 6 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Starosta kutnowski Daniel Kowalik potwierdza, że nasz szpital będzie przyjmował tylko pacjentów chorych na COVID-19. Pozostali pacjenci będą odsyłani do szpitali w powiatach ościennych.

Pacjenci obecnie przebywający w szpitalu - jeśli ich stan zdrowia na to pozwala – będą wypisywani do domów. Od dziś wstrzymane są przyjęcia nowych pacjentów.

- Pacjenci, którzy do 30 października będą wymagali hospitalizacji, będą przewożeni transportem medycznym do oddziałów specjalistycznych w innych placówkach – mówi Daniel Kowalik.

Sprawę komentuje również rzecznik prasowy wojewody łódzkiego, która potwierdza, że pacjenci z Kutna będą mogli zgłaszać się do szpitali w sąsiednich miastach.

- Od 30 października szpital w Kutnie w całości zostaje przekształcony dla pacjentów z COVID-19. To kolejne 241 miejsc dla mieszkańców województwa łódzkiego. Pragnę podkreślić, że pacjenci z Kutna znajdą fachową pomoc w szpitalach w Łęczycy i Łowiczu, które pozostają nieprzekształcone – mówi Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy wojewody łódzkiego.

O samej decyzji wojewody Tobiasza Bocheńskiego pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

- Za zmianą decyzji Wojewody Łódzkiego z dnia 9 października 2020 przemawia niewątpliwie interes społeczny, polegający na konieczności udzielania jak najszybszej pomocy osobom z zagrożeniem zdrowia i życia, w tym przede wszystkim potrzeba podjęcia adekwatnych działań celem zapobiegania oraz zwalczania epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 – pisał w decyzji T. Bocheński.

Do sprawy odniosły się władze Miasta Kutno - TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE