Reklama

Reklama

Kutnowski szpital częściowo placówką covidową. "Jesteśmy dobrze przygotowani" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 2 lis 2021 09:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś pojawiła się informacja, że od jutra kutnowski szpital częściowo staje się placówką zakaźną. Władze powiatu deklarują, że wszystko jest dobrze przygotowane, a pozostali pacjenci wciąż będą mogli liczyć na fachową pomoc.

Reklama

W dzisiejszej konferencji wzięli udział senator Przemysław Błaszczyk, starosta Daniel Kowalik, wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska, oraz członkowie zarządu powiatu kutnowskiego - Jolanta Pietrusiak i Tomasz Walczewski.

W trakcie spotkania z mediami podano m.in. informację o tym, że kutnowski szpital częściowo stanie się placówką zakaźną.

- Zachorowalność na COVID-19 wzrasta. Broniąc się przed tym będziemy starali się stworzyć pacjentom w tej nietypowej sytuacji jak najlepsze warunki – mówiła Jolanta Pietrusiak, członek zarządu powiatu.

W szpitalu niedawno przeprowadzono inwestycję tlenową, która polegała m.in. na instalacji dużego zbiornika na tlen, czasami bardzo potrzebnego w leczeniu chorych na COVID-19.

Od jutra w kutnowskim szpitalu zostanie uruchomionych 35 łóżek covidowych, od 5 listopada kolejnych kilkadziesiąt łóżek. To decyzja wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego. Szpital przygotowany jest na hospitalizację 260 pacjentów covidowych.

- Jesteśmy dobrze przygotowani, będziemy dbać o cały zakres przebiegu leczenia pacjentów, jednakże chciałabym wezwać wszystkie osoby niezaszczepione aby zdecydowały się zaszczepić. Wszelkie dane wykazują, że osoby wcześniej zaszczepione mniej chorują, sam przebieg choroby jest łagodniejszy – mówiła J. Pietrusiak.

- Szpital będzie działał na zasadach hybrydowych. Szpital nie będzie całkowicie zamknięty i przeznaczony tylko dla pacjentów zakaźnych. W tej sytuacji pozostała działalność szpitala na tę chwilę jest niezagrożona. Pozostałe schorzenia wciąż będą leczone – zapewniał starosta Daniel Kowalik.

Daniel Kowalik dodał, że bez zmian ma więc działać Szpitalny Oddział ratunkowy i pozostałe oddziały, które będą zabezpieczone tak, by nie dochodziło do transmisji wirusa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)