Reklama

Kutnowski szpital znów na językach. Joński do premiera: "Akceptuje Pan społecznie szkodliwą decyzję?"

Opublikowano:
Autor:

Kutnowski szpital znów na językach. Joński do premiera: "Akceptuje Pan społecznie szkodliwą decyzję?" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bez Odcinka Ciąży Powikłanej funkcjonować ma Oddział Ginekologiczno-Położniczy w kutnowskim szpitalu. To efekt planu naprawczego wprowadzonego przez prezesa spółki, a który zaakceptował wojewoda łódzki. O sprawie poinformował wczoraj zarząd powiatu kutnowskiego. Informacja ta spotkała się z błyskawiczną reakcją posła Dariusza Jońskiego, który złożył interpelację do premiera Mateusza Morawieckiego.

Przypomnijmy, że prezes Andrzej Pietruszka, w ramach przygotowań do zmiany referencejności oddziału z drugiego na pierwszy stopień, podjął decyzję o zwolnieniu położnych oraz zmniejszeniu liczby łóżek. Do wniosku przychylił się wojewoda łódzki. Wszystko wskazuje na to, że Odcinek Ciąży Powikłanej przestanie istnieć, co oczywiście spotkało się z negatywną reakcją części społeczeństwa.

Poseł Dariusz Joński pisze w tej sprawie do prezesa Rady Ministrów.

Szanowny Panie Premierze,

W związku z zaakceptowaną przez Wojewodę Łódzkiego likwidacją Odcinka Ciąży Powikłanej w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o., która budzi ogromne społeczne oburzenie, mając na uwadze stworzenie realnego zagrożenia dla zdrowia i życia matek i nienarodzonych dzieci, pytam Pana Premiera:

1. Czy akceptuje Pan społecznie szkodliwą decyzję Wojewody - przedstawiciela administracji rządowej, będącego organem nadzoru nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego, o likwidacji tak potrzebnej części Oddziału Ginekologiczno – Położniczego KSS sp. z o.o.?

2. Kto poniesie odpowiedzialność w przypadku nieudzielenia specjalistycznej pomocy lekarskiej
w celu ratowania życia matki i dziecka?

3. Kiedy Wojewoda Łódzki wyda zarządzenie o uchyleniu akceptacji wniosku Prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego o zmniejszeniu liczby łóżek na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym?

4. Czy zaproponuje Pan rządowe wsparcie dla poprawy sytuacji Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o., jak może to mieć miejsce w innych placówkach samorządowej służby zdrowia?

Panie Premierze,

Takie są oczekiwania mieszkańców powiatu kutnowskiego. Nie wolno ich lekceważyć. Dlatego proszę o niezwłoczną odpowiedź na moją interpelację. W poniedziałek, 24 lutego 2020 r. o godzinie 17.00 spotykamy się z mieszkańcami, aby rozmawiać o przyszłości kutnowskiego szpitala.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE