Reklama

Reklama

Kutnowskie rzeźby w skansenie

Opublikowano: śr, 10 cze 2015 11:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowską rzeźbę można od niedawna obejrzeć w Skansenie „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku - Dziale Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Dwa zespoły rzeźb plenerowych prezentowane w Skansenie powstały w 2013 i 2014 roku podczas plenerów organizowanych przez Muzeum Regionalne w Kutnie.

Reklama

Rzeźby wykonane zostały przez kutnowskich rzeźbiarzy i przedstawiają Łęczycką Kapelę Ludową autorstwa:„Grajek z bębenkiem” - Antoni Kamiński, „Grajek z fujarką” - Feliks Chrzanowski, „Grajek z kontrabasem”- Robert Wucke, „Grajek z harmonią” - Jan Szymański, „Grajek ze skrzypkami” – Zbigniew Szczepański oraz Kobiecy zespół śpiewaczy autorstwa: „Kobieta” Zbigniew Szczepański, „Kobieta” Sławomir Suchodolski, „Kobieta” Jan Szymański, „Kobieta” Antoni Kamiński, „Kobieta” Jarosław Gorzelak, Romuald Olesiński .

Prace będzie można oglądać w Skansenie do 31 października 2016 roku. Kutnowskie rzeźby do tej pory były prezentowane i promowały nasz region, m.in. podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Naiwnej „Art. Naif” odbywającego się w Galerii Szyb Wilson w Katowicach czy w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)