Reklama

Lekarze nie dostali wynagrodzeń. Nie wykluczają drogi sądowej

Opublikowano:
Autor:

Lekarze nie dostali wynagrodzeń. Nie wykluczają drogi sądowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Lekarze kontraktowi z Kutnowskiego Szpitala Samorządowego nie otrzymali zapłaty za swoją pracę. Jak ustaliliśmy w takiej sytuacji znaleźli się m.in. chirurdzy, ortopedzi czy interniści.- Pieniądze powinniśmy otrzymać 26 marca. Póki co jednak ich nie mamy. Z tego co wiem, pan prezes zarzucił części lekarzy, że mają niekompletną dokumentację. Wobec nas - chirurgów - taki zarzut się nie pojawił. Nie zapłacił nam i już. Zamierzamy wystosować do prezesa wezwania do zapłaty, a jeśli to nie pomoże, skierować sprawę do sądu - powiedział w rozmowie z nami jeden z chirurgów.Co na to władze spółki?- Sprawy dotyczące zarządzania przedsiębiorstwem traktuję jako wewnętrzną sprawę spółki kapitałowej. W takiej organizacji funkcjonuje „Kutnowski Szpital Samorządowy” Sp. z o.o. - ucina krótko Robert Wilanowski, prezes KSS.

Nastroje wśród pozostałej części załogi również są niepokojące. Wczoraj odbyło się spotkanie pracowników z prezesem Robertem Wilanowskim i starostą Krzysztofem Debichem.

- Chcieliśmy usłyszeć, w jakim kierunku zmierza szpital. Za poprzedniego prezesa mówiło się o likwidacji nierentownych oddziałów. Interesowało nas, czy nadal będziemy szpitalem wielospecjalistycznym czy tylko czterooddziałowym. Etatowcy zostali zapewnieni, że na ich wynagrodzenia póki co są środki, a zarząd szpitala analizuje sytuację finansową spółki, szuka rozwiązań tej trudnej sytuacji - mówi Zbigniew Kubiak, szef przyszpitalnej Solidarności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE