Reklama

Reklama

Lekcja wiary i patriotyzmu w Głogowcu

Opublikowano: pt, 20 lut 2015 20:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zgodnie ze zwyczajem, jaki panuje już od kilku lat, w piątek odbyła się w Głogowcu droga krzyżowa, poprzedzona uroczystą mszą świętą. Przy tej okazji poseł Tadeusz Woźniak przypomniał o Andrzeju Drętkiewiczu, który zmarł w ubiegłym roku, a był głównym inicjatorem odbudowy stacji Drogi Krzyżowej Narodu Polskiego w Głogowcu oraz organizatorem marszu z modlitwą tą drogą w każdy pierwszy piątek Wielkiego Postu.Uczestnicy drogi krzyżowej przeszli w zadumie i wspólnej modlitwie. Poszczególne stacje upamiętniają bowiem nie tylko Mękę Pańską, ale również ważne wydarzenia z historii Polski.

Reklama

Ta symboliczna droga krzyżowa to niezwykle ważne wydarzenie dla działaczy "Solidarności". Przypomina im o trudnych czasach lat 80., kiedy podobne nabożeństwa stanowiły ogromną otuchę, niosąc przesłanie patriotyczne i wolnościowe.

Do wspólnej modlitwy zapraszał ks. Piotr Kalisiak, Kustosz Sanktuarium w Głogowcu. W drodze krzyżowej wzięli udział m.in. radna powiatowa Jolanta Pietrusiak oraz radny sejmiku województwa Robert Baryła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    JULKA

    NIE MYLCIE POJĘĆ!!! Nikt nikogo nie zmusza do refleksji ,modlitwy i pamięci -tę Drogę Krzyżową zbudowano w czasach gdy odwaga nie była tak tania jak dzisiaj - może warto dla pamięci o tamtych trudnych dniach i bohaterstwie ludzi - dało nam wolność wyboru i słowa- po prostu w zadumie pomyśleć .....